Ještě víc sankcí. Jižní Korea a USA se shodují, že na KLDR je potřeba použít obchodní nátlak

Jihokorejský prezident Mun Če-in a jeho americký protějšek Donald Trump se shodli na tom, že na Severní Koreu je kvůli jejím raketovým a jaderným zkouškám nutné vyvinout silnější nátlak prostřednictvím sankcí. O telefonátu prezidentů dnes informovala agentura Reuters.

"Oba se shodli na posílení spolupráce a na tom, že je třeba uvalit silnější sankce s praktickým dopadem na Severní Koreu, aby si uvědomila, že její provokativní chování povede k další diplomatické izolaci a ekonomickému nátlaku," uvedl mluvčí jihokorejského prezidenta.

Napětí kolem KLDR skončí válkou, odhaduje analytik. Jaký má Kim arzenál a možnosti?

Po sérii severokorejských jaderných a raketových testů Rada bezpečnosti OSN sankce vůči Pchjongjangu naposledy zpřísnila začátkem tohoto týdne. Tato opatření mimo jiné zakazují vývoz textilu, tedy druhé největší severokorejské vývozní položky. Omezují i dovoz ropy a zakazují vydávání nových pracovních povolení pro občany KLDR.

Severní Korea v reakci varovala, že dále vystupňuje své zbrojní programy jako odpověď na "zlovolné" sankce. V pátek Severní Korea odpálila přes japonské území další balistickou raketu.

SDÍLET
sinfin.digital