Kampaň vyvrcholila. Nerozhodnuté voliče přemlouvaly celebrity

Do poslední chvíle se Hillary Clintonová a Donald Trump snažili přesvědčit své stoupence i nerozhodnuté voliče, aby opravdu k volbám šli. Clintonová se mohla opírat o podporu stávajícího prezidenta Baracka Obamu a k němu si přizvala i řadu celebrit. Trumpovi pomáhala nerozhodnuté Američany získat jeho dcera Ivanka.  

Za Clintonovou se postavila řada osobností showbyznysu, mezi nimi zpěvačky Madonna a Beyoncé nebo zpěvák Jon Bon Jovi. Na poslední chvíli ji veřejně podpořila také Lady Gaga.

Celebrity, které podpořily Clintonovou

George Clooney, Katy Perry, Madonna, Robert de Niro, Drew Barrymore, Kim Kardashian, Meryl Streep, Leonardo DiCaprio

V závěru kampaně demokraté spoléhali na Baracka Obamu a jeho ženu Michelle, kteří k voličům promlouvali. To do určité míry svědčí o tom, nakolik strana znervózněla, když Trump začal Clintonovou dohánět v některých předvolebních průzkumech. Nebo když ji výjimečně i předstihl.

Celebrity, které podpořily Trumpa

Dennis Rodman, Kid Rock, Azealia Banks, Mike Tyson, Clint Eastwood, Charlie Sheen

Přestože se poradci snažili prostořekého Trumpa mírnit, uhlídat ho nebylo ani v závěru kampaně v jejich silách. V posledních dnech se soustředil na získání hlasů Afroameričanů, zároveň ale urážel známý afroamerický pár zpěvačku Beyoncé a rappera a podnikatele Jay-Z.

Trump vsadil na oblíbenou Ivanku Trumpovou. Jeho dcera promluvila v Michiganu o rodinné politice a snažila se tak získat hlasy žen, které stojí spíše za Clintonovou. 

SDÍLET
sinfin.digital