KLDR je skutečná hrozba světu, tvrdí Trump. Rada bezpečnosti OSN má podle něj uvalit nové sankce

Rada bezpečnosti OSN musí být připravena uvalit nové sankce vůči KLDR. Dnes to podle agentury Reuters před jednáním s představiteli Rady bezpečnosti prohlásil americký prezident Donald Trump, který o Severní Koreji jako o bezpečnostní hrozbě zároveň telefonicky jednal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

„Status quo v Severní Koreji je nepřijatelný a Rada (bezpečnosti) musí být připravená zavést další a ostřejší sankce proti severokorejskému jadernému a balistickému programu," řekl Trump. „Toto je skutečná hrozba světu, ať již o tom chceme nebo nechceme mluvit. Severní Korea je velkým světovým problémem a je to problém, který musíme konečně vyřešit," dodal.

Komise prověřující vztahy Trumpa a Kremlu připomíná Pata a Mata. Nemá ani jednoho zkušeného vyšetřovatele

Rada bezpečnosti podle Trumpa selhala pokud jde o reakci na nedávný chemický útok v Sýrii. Z použití sarinu viní USA spolu s dalšími západními zeměmi režim syrského prezidenta Bašára Asada, který ale takové nařčení odmítá. Spojené státy v odvetě provedly nálet na syrskou leteckou základnu, odkud byl chemický úder podle jejich poznatků uskutečněn.

Trump podle AP hodnotí jako nedostatečné ochotu a rozhodnost OSN jednat, zároveň ale u této mezinárodní organizaci vidí velký potenciál. „OSN nevidíte řešit konflikty. Myslím ale, že to se nyní začne dít," řekl šéf Bílého domu.

Babišův poradce Bláha: EET je nelegální a předražený projekt, musí jednat policie a soudy

Trump před jednáním s činiteli RB OSN hovořil s Merkelovou nejen o KLDR, ale také o situaci v Sýrii a v Jemenu a o nutnosti vyřešit konflikt na východě Ukrajiny mírovou cestou.

SDÍLET
sinfin.digital