Konec amerických intervencí. Trump se chce stáhnout z Blízkého východu

Info.cz

Budoucí americký prezident Donald Trump chce výrazně omezit americké vojenské angažmá ve světě. Spojené státy podle něj výrazně zredukují intervence na Blízkém východě. S jedinou výjimkou, kterou je boj proti samozvanému Islámskému státu, jejž chce nadcházející šéf Bílého domu posílit. 

„Ničivý cyklus intervencí a chaosu musí konečně skončit,“ řekl podle amerického serveru Politico Trump ve Fayetteville v Severní Karolíně na jedné ze zastávek svého současného turné, během kterého děkuje voličům. Vojákům na nedaleké základně Fort Bragg zároveň vzkázal, že už nebudou muset bojovat v oblastech, kde by „bojovat neměli.“

Zároveň slíbil, že Spojené státy v zahraničí přestanou „svrhávat režimy, o kterých nic nevíme.“ Místo toho se chce Trump zaměřit na boj s Islámským státem a terorismem. Vítěz nedávných prezidentských voleb v minulosti opakovaně říkal, že má tajný plán boje proti Islámskému státu, zatím ale neprozradil žádné podrobnosti. Podotkl pouze, že chce spoléhat na země, které se na problém dívají stejně.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital