Le Penová: Pokud vyhraju prezidentské volby, Francii odvedu z EU i z NATO

Marine Le Penová, která je jedním z favoritů na vítězství v nadcházejících francouzských prezidentských volbách, slíbila, že odvede Francii z Evropské unie i z NATO, pokud zvítězí. Podle Russia Today to řekla v rozhovoru pro řecký deník Dimokratia. Prezidentské volby se uskuteční už příští rok na jaře.

Kandidátka extrémně pravicové Národní fronty vyzvala i Portugalsko, Itálii, Španělsko, Irsko, Řecko a Kypr, aby rovněž z evropské osmadvacítky vystoupily. „Frexit bude určitě mojí politikou. Lidé musí mít možnost zvolit osvobození od otroctví a vydírání, kterému nás vystavili technokraté v Bruselu,“ řekla. Le Penová rovněž kritizovala rozšíření NATO ve východní Evropě a vyzvala ke zlepšení vztahů s Ruskem. Mimochodem právě Rusko je často označováno za hlavního sponzora volební kampaně Národní fronty.

Le Penové chybí miliony. Pád česko-ruské banky ji odstřihl od půjček a možná nezaplatí kampaň

„(NATO) Vzniklo v době, kdy existovala hrozba od Varšavské smlouvy a rozpínavost komunismu Sovětského svazu. SSSR už neexistuje a neexistuje ani Varšavská smlouva. Washington využívá NATO, aby prosazoval své zájmy v Evropě,“ dodala Le Penová.

Jedna z favoritek nastávajících voleb si před volbami ovšem dává pozor, aby nebyla spojována s některými vyloženě extremistickými politickými stranami. Když se jí řečtí novináři ptali na vztah s řeckým neonacistickým Zlatým úsvitem, Le Penová jakékoliv spojení odmítla. „Nemáme je (vztahy) a ani je nechceme,“ uvedla.

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital