Londýnská policie honí teroristy v převleku. Pro podezřelého z útoku v metru si přišel bezdomovec

Policista, který zadržel 21letého Jahjah Farúha podezřelého ze spáchání útoků v londýnském metru, zřejmě pracoval v přestrojení. Informaci přinesl deník The Independent s tím, že strážce zákona sledoval Farúha v převleku za bezdomovce.

Farúha, který je zřejmě původem ze Sýrie, zadržela police v sobotu v noci. Přišla si pro něj do obchodu se smaženými kuřaty v západním Londýně, kde muž pracoval. Personál fast foodu prohlásil, že se během zatýkání objevil nepříliš dobře oblečený muž a představil se jako policista. Independentu to sdělil manažer restaurace.

„Někdo z personálu mi řekl, že policista vypadal jako bezdomovec. Byl jedním ze skupiny lidí, která pomáhala s jeho zatýkáním,“ řekl Suleman Sarwar, jeden ze čtyř bratrů, kteří fast food provozují. „Nevím, jestli vystupoval jako žebrák. Všichni zaměstnanci mi řekli, že byl oblečený jako bezdomovec.“

Samotného Farúha popisují jeho spolupracovníci jako velice tichého muže s nepříliš dobrou angličtinou.

GLOSA: Nova půjde s Babišem proti Moravcovi. Zaorálek bude volit mezi dvěma špatnými variantami

Metropolitní policie, která vede vyšetřování útoku z minulého týdne, nepopřela, že by jeden z jejích příslušníků pracoval v utajení.

Farúh je jedním ze dvou dosud zadržených mužů v souvislosti s atentátem. V sobotu ráno zatkla policie 18letého mladíka v Doveru, který se měl pokusit koupit si jízdenku do francouzského města Calais.

Polští poslanci si došlápli na neziskovky. Peníze bude rozdělovat nový institut, podle opozice to je likvidace

Oba jsou podezřelí ze spáchání atentátu v londýnské stanici metra Parsons Green. Bomba však neexplodovala podle představ útočníků. Vytvořila jen ohnivou kouli, která zranila třicet cestujících. K akci se přihlásil Islámský stát.

SDÍLET
sinfin.digital