Macron je zklamáním pro víc než polovinu Francouzů. Vede si hůř, než jeho nenáviděný předchůdce

Tři měsíce poté, co francouzský prezident Emmanuel Macron nastoupil do své funkce, vyjádřila více než polovina Francouzů zklamání z jeho dosavadního působení. Vyplývá to z průzkumu institutu Ifop, o kterém informovala agentura Reuters. Macron se od začátku potýká s propadem původně vysoké popularity, což je do jisté míry běžné spolu s tím, jak voliči vidí jeho reálnou politiku. 

Zklamání z Macronova působení vyjádřilo 57 procent Francouzů, což je o čtrnáct procent více než v posledním průzkumu Ifop v červenci.

Spokojeno s Macronem bylo podle nejnovějšího průzkumu 40 procent Francouzů, což je nicméně o 14 procent méně než v červencovém průzkumu.

Macron výroky o izolaci naštval Poláky. Je arogantní, prohlásila premiérka Szydlová

Pokles Macronovy obliby podle Reuters souvisí mimo jiné s připravovaným zákonem o reformě trhu práce a se škrty v příspěvcích na bydlení.

Kumulativní pokles Macronovy obliby od května je navíc podle Ifop větší, než pokles popularity Macronova předchůdce Francoise Hollandea během jeho prvních tří měsíců ve funkci.

Pokles obliby institut Ifop zaznamenal také u francouzského premiéra Édouarda Philippea- spokojeno s ním je 47 procent Francouzů, což je o devět procent méně než před měsícem.

SDÍLET
sinfin.digital