Mississippi už zase hoří. V USA před volbami přituhuje.

Info.cz

Už tak napjatou předvolební atmosféru ve Spojených státech vyostřil požár černošského kostela ve státě Mississippi. Pachatel vyjádřil podporu Trumpovi.

Americká policie se zabývá případem vypálení černošského kostela ve státě Mississippi na jihu země. Neznámý pachatel na jeho zdi zanechal nápis "volte Trumpa". Místní černošská populace, jejíž většina tradičně tíhne k podpoře demokratů, vidí v činu pokus o zastrašování. Celý incident vyvolává vzpomínky na rasové nepokoje z roku 1964, kdy rovněž shořel černošský kostel v Mississipi a tehdejší události se staly předlohou oscarového filmu Hořící Mississippi.

Podle policie v současnosti existuje podezření na zločin z nenávisti. Místní republikáni podle agentury Reuters odmítli událost komentovat. "Doufáme, že bude odhalena skutečná příčina požáru, ale v politice se nic neděje náhodou," řekl agentuře Reuters předseda Demokratické strany v Mississippi Bobby Moak. Republikáni se k požáru odmítli vyjádřit. V průzkumech preferencí místních voličů vede s relativně bezpečným náskokem Trump.

sinfin.digital