Místo maséra vrah: Lenka byla po útoku v Egyptě schopná převozu, proč neletěla domů?

Účetní Lenka, která zemřela po útoku Egypťana v Hurghadě, byla hned po jeho běsnění schopná převozu do České republiky. V obsáhlém rozhovoru pro Blesk.cz to řekla česká velvyslankyně v Káhiře Veronika Kuchyňová – Šmigolová. Prozradila také, jak muž na pláži šílel s nožem v ruce, a hájí i to, proč nezrušila v době, kdy byla Lenka v nemocnici, svou dovolenou, kterou trávila v Česku. 

„Předávali jsme vždy informace, které jsme měli k dispozici. Ta prvotní informace o ráně na noze pocházela od egyptských orgánů, v oblasti Hurghady ještě ve chvíli, kdy my jsme u ní nebyli,“ vysvětluje pro Blesk.cz Kuchyňová důvody, proč se v Česku objevily těsně po útoku 14. července informace o drobných zraněních, která měla mít Lenka jen na noze.

Babišovi voliči jsou nemravní, spláčou ale nad výdělkem. Je to zlo, říká Sommerová

Hned po útoku jel za pobodanou Češkou do Hurghady podle velvyslankyně český diplomat, který začal informace zjišťovat přímo v nemocnici. „Již velmi brzy jsme se od lékařů dozvěděli, že má rány v oblasti zad, ale stále platilo, že ty rány jsou lehčí, nebo středně těžké povahy,“ říká k prvním momentům po incidentu velvyslankyně.

V nemocnici prý byly na samém začátku zmatky a to i přesto, že Egypt v dané situaci spolupracoval, jak mohl.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

SDÍLET
sinfin.digital