Místo maséra vrah: Lenka byla po útoku v Egyptě schopná převozu, proč neletěla domů?

Jakub Veinlich

31. 08. 2017 • 10:18

Účetní Lenka, která zemřela po útoku Egypťana v Hurghadě, byla hned po jeho běsnění schopná převozu do České republiky. V obsáhlém rozhovoru pro Blesk.cz to řekla česká velvyslankyně v Káhiře Veronika Kuchyňová – Šmigolová. Prozradila také, jak muž na pláži šílel s nožem v ruce, a hájí i to, proč nezrušila v době, kdy byla Lenka v nemocnici, svou dovolenou, kterou trávila v Česku. 

„Předávali jsme vždy informace, které jsme měli k dispozici. Ta prvotní informace o ráně na noze pocházela od egyptských orgánů, v oblasti Hurghady ještě ve chvíli, kdy my jsme u ní nebyli,“ vysvětluje pro Blesk.cz Kuchyňová důvody, proč se v Česku objevily těsně po útoku 14. července informace o drobných zraněních, která měla mít Lenka jen na noze.

Hned po útoku jel za pobodanou Češkou do Hurghady podle velvyslankyně český diplomat, který začal informace zjišťovat přímo v nemocnici. „Již velmi brzy jsme se od lékařů dozvěděli, že má rány v oblasti zad, ale stále platilo, že ty rány jsou lehčí, nebo středně těžké povahy,“ říká k prvním momentům po incidentu velvyslankyně.

V nemocnici prý byly na samém začátku zmatky a to i přesto, že Egypt v dané situaci spolupracoval, jak mohl.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

SDÍLET