Může za výsledek voleb Facebook? Zuckerberg obvinění odmítá

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, odráží nařčení, že právě Facebook přispěl k šíření poplašných, falešných nebo nepřesných zpráv a těmito nepravdivými informacemi ovlivnil výsledek voleb. 

Jedna z falešných zpráv týkající se Trumpa

„Kdybych někdy kandidoval, tak bych kandidoval za Republikány. Ti mají nejhloupější voliče v zemi. Věří všemu na Fox News. Mohl bych lhát a oni by tomu věřili. Vsadím se, že bych měl vysoká čísla,“ řekl v údajném rozhovoru pro časopis People.

Na Facebooku se objevovaly neuvěřitelné zprávy ohledně obou kandidátů. Teď se na zakladatele sociální sítě Marka Zuckerberga snesla vlna kritiky, že právě Facebook může za výsledek voleb.

Zuckerberg veškerá obvinění označil za šílená, informoval Guardian. „Voliči se rozhodli na základě životních zkušeností,“ ohradil se.

Jedna z falešných zpráv o Clintonové

„Agent FBI, který vyšetřoval e-mailovou aféru, byl nalezen mrtev.“ Napsaly neexistující noviny Denver Guardian.

Odmítl také informace, podle kterých Facebook příliš personifikuje příspěvky. Lidem se sice přednostně objevují ty, které by je mohly zajímat, to ale neznamená, že příspěvky, které by se jim nelíbily, stránka vůbec nezobrazuje.

„Naším cílem je ukázat uživatelům obsah, který je bude nejvíce zajímat,“ vysvětlil.

„Tímhle jsme se zabývali a opravdu nás to zajímá,“ poznamenal Zuckerberg a dodal, že díky němu mají naopak lidé přístup k pestřejšímu mixu informací.

Zuckerberg poukázal na situaci před dvaceti lety, kdy se lidé ke zprávám dostali jen skrze televizi a noviny. „Zprávy byly filtrovány skrze všechno tohle,“ prohlásil.

SDÍLET
sinfin.digital