„Na stole jsou všechny možnosti,“ prohlásil Trump do dalším raketovém testu KLDR

Americký prezident Donald Trump v reakci na nový raketový test KLDR prohlásil, že Severní Korea pohrdá všemi sousedními státy i všemi členskými zeměmi OSN. „Na stole jsou všechny možnosti,“ řekl k dalšímu postupu vůči Pchjongjangu šéf Bílého domu.

„Severní Korea vyslala světu naprosto jasný vzkaz: tento režim ukázal, že pohrdá svými sousedy, všemi členskými zeměmi OSN i normami přijatelného mezinárodního chování,“ uvedl Trump v dnešním prohlášení vydaném Bílým domem.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

„Výhrůžné a destabilizující kroky jen zvětšují izolaci severokorejského režimu v regionu a v celém světě. Všechny možnosti jsou na stole,“ dodal prezident.

Jako nepřijatelnou a nezodpovědnou označila raketovou zkoušku americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová. Podle Reuters prohlásila, že žádná země nesmí vypouštět balistické střely přes jiné státy tak, jako KLDR vypálila raketu přes Japonsko.

Diktátor Kim Čong-un měl důvod k oslavě. Stal se minimálně potřetí otcem

Haleyová se domnívá, že pohár trpělivosti s Pchjongjangem přetekl, proto je třeba KLDR za její porušování rezolucí Rady bezpečnosti OSN rázně odpovědět. Velvyslankyně také doufá, že Čína a Rusko budou se Spojenými státy při řešení krize na Korejském poloostrově spolupracovat.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

SDÍLET
sinfin.digital