Nebude to pád z útesu. Mayová mluví o přechodné dohodě s EU

Britská premiérka Theresa Mayová naznačila, že by mohla být otevřená dohodě, která by zemi dala čas na navázání nového obchodního partnerství s Evropskou unií. Částečně tak uklidnila obavy byznysmanů z takzvaného tvrdého brexitu.

Theresa Mayová chce, aby byli občané Velké Británie dopředu věděli, kterým směrem se jejich vlast bude ubírat. Právě nejistota mezi obyvatelstvem země by podle jejího mínění znamenala problém. „Jsem přesvědčena, že s sebou brexit přinese řadu potíží, na které bude potřeba se zaměřit detailněji. Jsem si jistá, že lidé chtějí dopředu s určitou jistotou vědět, kterým směrem se chce země vydat do budoucna. Na to budeme také hledět, až povedeme vyjednávání,“ slíbila premiérka za sebe i vládu.

Premiérka byznysmeny zároveň potěšila i zamýšleným snižováním daňové sazby pro firmy působící na území Spojeného království. Mayová by tak ráda přilákala do ostrovní země investory ze zahraničí.

Navzdory jasně mířenému projevu se ale předsedkyni vlády nepodařilo zbavit špičky CBI všech obav. Myšlenky čelních představitelů organizace se totiž stále častěji točí okolo otázky, co skutečně nastane první den po brexitu.

SDÍLET
sinfin.digital