Nejdůležitější místo na Zemi? Trump Tower, odtud vládne Obamův nástupce

Rozhodnutí Donalda Trumpa úřadovat ve svém mrakodrapu Trump Tower na 5. Avenue v New Yorku místním podstatně komplikuje život. Manhattan se nicméně stal nejdůležitějším místem v zemi.

New York byl vždy velmi živé město, ale to, co se teď odehrává v horní části slavné 5. Avenue lze nazvat šílenstvím. Nemůže za něj nikdo jiný než nově zvolený prezident USA Donald Trump. Ten se rozhodl, že bude přijímat návštěvy ve svém mrakodrapu Trump Tower, což podstatně omezuje život na Manhattanu.

Protesty Trumpových odpůrců.

Manhattan není Washington, který je přítomnosti amerického prezidenta přizpůsobený a kde také žije podstatně méně lidí. Před Trump Tower se nyní mísí newyorčané, turisté, novináři, Trumpovi podporovatelé, Trumpovi odpůrci, nešťastní policisté a Trumpovi poradci s vzácnými hosty, kterým byl například japonský premiér Šinzó Abe.

Pokud si chcete ušetřit nervy a nechcete se do blízkosti Trump Tower vydat osobně, můžete si pustit třeba živý přenos od výtahů, které vedou do kanceláře nového amerického prezidenta. Jak jinak než zlatých výtahů.

Ochrana budovy s 58 patry představuje pro bezpečnostní sbory noční můru. „Je to naprosto bezprecedentní výzva,“ řekl televizi NBC bývalý šéf newyorské policie William Bratton. „Jste v jednom z nejrušnějších míst na světě, na jedné z nejrušnějších ulic na světě a v jedné z nejznámějších budov na světě.“

Podle bývalého agenta americké tajné služby Jonathana Wackrowa ovšem neexistuje možnost, že by policisté budovu nedokázali ochránit. „Prostě bude bezpečná. Tečka. Taková otázka ani neexistuje,“ řekl. Ochrana ostatních prezidentů po jejich zvolení byla ovšem mnohem snadnější. Bushové se po vítězných volbách usídlili na rodinném ranči v Texasu. Podobné možnosti přitom volila i řada dalších prezidentů. 

Trump Tower láká nejrůznější existence.

Trump budovu prakticky neopouští. Venku se mezitím střídají jeho příznivci a odpůrci, které nedávno musela dokonce rozehnat policie. „Je to podobné jako život v Bílém domě,“ řekla místní obyvatelka Rachel Adjmi Kaimowitzová. Sama prý volila Trumpa, ale z nových bezpečnostních opatření není nadšená. „Je to na nervy. Je to velký problém,“ dodala.  

K její smůle se nedá očekávat, že by se situace během Trumpova prezidentství změnila. Policie už dala najevo, že odstraňování zátaras rozhodně neplánuje.  

 

SDÍLET
sinfin.digital