Nigel Farage jako britský velvyslanec v USA. Realita nebo jen sen Donalda Trumpa?

Hlasitý zastánce brexitu a bývalý předseda strany UKIP by byl podle nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa ideálním kandidátem na britského velvyslance ve Spojených státech.

Nově zvolený americký prezident Donald Trump se na svém twitteru nechal slyšet, že by Nigel Farage Británii v USA skvěle reprezentoval. „Udělal by skvělou práci,“ uvedl.

Tento bezprecedentní zásah ze strany Trumpa by mohl zkomplikovat vztahy mezi ním a britskou premiérkou Theresou Mayovou. Ta odmítla Farageovo trvzení o jeho kompetentnosti navazovat vztahy s Trumpovou administrativou. Úřad premiérky dnes uvedl, že „neexistuje žádné volné místo, vynikajícího velvyslance v USA již máme.“

Krátce po amerických volbách umístil Farage na svém twitteru fotografii s Donaldem Trumpem.  „Byla to pro mne čest strávit čas s Donaldem Trumpem. Byl uvolněný a plný dobrých nápadů. Jsem přesvědčený, že bude dobrým prezidentem,“ napsal Farage na sociální síti.

 

Ivana Trumpová jako velvyslankyně v Česku?

Ivana Trumpová

Zlínská rodačka o svém zájmu stát se velvyslankyní USA v Česku řekla americkým médiíím krátce poté, co její exmanžel vyhrál prezidentské volby. Jestli má na post šanci, ale podle listu The Washington Post není jasné. Američtí novináři také uvedli, že by se velvyslaneckého místa mohla dočkat i druhá Trumpova žena – Marla Maplesová. Působit by mohla „kdesi v Africe".

Trumpův štáb zatím o metodě výběru budoucích velvyslanců oficiálně neinformoval. V USA ale v minulosti kandidáti bez diplomatických zkušeností uspěli.

SDÍLET
sinfin.digital