Obama si věří, že by volby vyhrál i potřetí. Ani náhodou, říká Trump

Dosluhující prezident Barack Obama a jeho nástupce Donald Trump se pustili do hádky, kdo by vyšel vítězně z volebního klání, v němž by stáli proti sobě. Pokud by mi zákon umožňoval kandidovat i potřetí, vyhrál bych, uvedl v pondělí Obama. Do pár hodin přišla Trumpova jasná odpověď: v žádném případě.

„Jsem přesvědčen, že kdybych kandidoval znovu a nabídl Američanům své vize, dokázal bych mobilizovat většinu lidí, aby se za ně postavili," prohlásil Obama v pondělním dílu pořadu „The Axe Files“. Poselství jeho kampaně z roku 2008 o změně a naději, kterou vyjadřoval slogan „Ano, dokážeme to!“, má prý mezi lidmi stále odezvu. Obamova obliba nyní dosahuje nejvyšších hodnot za jeho osmileté funkční období.

Americká armáda je připravena na roboty „zabijáky“. Stačí jen Trumpovo povolení

Podle Trumpa jsou ale Obamovy představy mimo realitu. „Prezident Obama řekl, že si myslí, že by proti mně vyhrál,“ svěřil se v pondělí odpoledne na Twitteru Trump. Jeho reakce je ale jasná: "Ani náhodou!" Důvody jsou podle Trumpa neúspěšný boj s ISIS, přesun pracovních míst do zahraničí a zdravotnická reforma, uvedl server Politico.com.

SDÍLET
sinfin.digital