„Počítače zkomplikovaly naše životy.“ Trump zvláštním výrokem přešel téma protiruských sankcí

Včera Donald Trump na Twitteru psal o tom, jak mu Barack Obama a jeho okolí „házejí klacky pod nohy“. Stačilo jen pár hodin a telefonát s úřadující hlavou USA a budoucí vládce Ameriky úplně otočil. K tomu přidal zlehčující poznámku ohledně sporu s Ruskem o hackerský útok na americké volby a jednou větou odmítl přínos, který moderní technologie mají pro lidský život.

Donald Trump posledním výstupem opět upoutal. Před novináře předstoupil v netradičních kulisách svého floridského sídla a s podobně netradičním doprovodem. Po jeho boku se objevil kontroverzní boxerský promotér Don King.

A zatímco na Twitteru Trump psal o pobuřujících výrocích Baracka Obamy a překážkách, kvůli kterým převzetí moci vůbec není hladké, na Floridě už novinářům říkal něco jiného.

Předávání administrativy podle něj pokračuje „velmi, velmi hladce“. Středeční telefonát s Obamou byl podle Trumpa příjemný a oba si prý spolu dobře rozuměli „až na několik výroků“.

Hackerský útok na volby v USA?

Barack Obama 16. prosince řekl, že Rusové jsou odpovědní za hackerské útoky proti Demokratům během volební kampaně. Poznamenal, že nešlo o „propracovanou špionážní akci“. Doufá, že budoucí prezident nedopustí, aby cizí mocnost ovlivnila americké volby.

Nezůstalo jen u předávání moci. Trump se na Floridě dotkl také tématu sankcí proti Rusku, kterými nově hrozí republikánský senátor Lindsey Graham kvůli možnému ovlivnění listopadových voleb v USA ruskými nebo Ruskem podporovanými hackery. Téma je momentálně nejcitlivějším bodem americko-ruských vztahů. Trump ho ale tři týdny před nástupem do funkce lakonicky přešel s poznámkou že „život by měl jít dál.“

V zásadě se tak potvrzuje, že Trump téma nechce dál rozdmýchávat a s jeho nástupem do Bílého domu vzájemný spor s Moskvou do jisté míry odezní v zájmu urovnání vztahů.

Odveta Rusku za vměšování se do voleb v USA. Jaká esa má Obama v rukávu?

Prakticky vzápětí přišel moment, který mnohé zaskočil. Trump si právě v návaznosti na hackerský skandál vzal na mušku poměrně velký terč. „Myslím si, že počítače velmi zkomplikovaly naše životy,“ řekl budoucí nejmocnější muž světa.

„Myslím si, že počítače velmi zkomplikovaly naše životy.“

SDÍLET
sinfin.digital