Putin jmenoval nového velvyslance v USA. Bude jím zastánce tvrdé linie Antonov

Novým ruským velvyslancem ve Spojených státech byl jmenován Anatolij Antonov. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na Kreml. Dosavadní náměstek ministra zahraničí Antonov je označován za přívržence tvrdé linie ve vztazích k USA. Ve funkci nahradil Sergeje Kisljaka, jehož jméno se v posledních měsících objevovalo v souvislosti s aférami kolem amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Kisljak ukončil své diplomatické působení ve Washingtonu koncem července. Od té doby se o Antonovovi spekulovalo jako o jeho pravděpodobném nástupci. Antonov v minulosti zastával také funkci náměstka ministra obrany.

Saúdové budují v Evropě hnízdo teroristů, financují nenávistnou formu islámu, říká Láska

Šestašedesátiletý Kisljak, který byl ruským velvyslancem v USA od roku 2008, se ocitl v centru pozornosti poté, co se jeho jméno objevilo v souvislosti s aférou kolem údajného ruského vměšování do loňských amerických prezidentských voleb. Poprvé o jeho stycích s lidmi kolem Trumpa média informovala po rezignaci prezidentova poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna. Ukázalo se, že Flynn o svých rozhovorech s ruským velvyslancem lhal.

Kvůli údajným zatajeným schůzkám s Kisljakem se do problémů dostal také ministr spravedlnosti Jeff Sessions. Rovněž přes Kisljaka prý Trumpův zeť a poradce Jared Kushner domlouval zřízení tajného komunikačního kanálu s Kremlem.

SDÍLET
sinfin.digital