Radši prázdné lístky. Exprezident Bush odmítl Trumpa

Info.cz

Bývalý šéf Bílého domu George W. Bush s manželkou Laurou na hlasovacím lístku nechali kolonku „prezident“ prázdnou. Rozhodli se, že nepodpoří kandidáta vlastní strany Donalda Trumpa, ale ani demokratku Hillary Clintonovou. Podobně se rozhodli i další prominentní republikáni.

Rozhodnutí bývalého prezidentského páru stanici CBS News dnes potvrdil jejich mluvčí Freddy Ford. „Kolonku nevyplnili. Pro další republikánské kandidáty v těchto volbách ale hlasovali,“ dodal. Bushovi využili možnost odevzdat hlasy dříve, když volili před dvěma týdny.

Pro Trumpa nehlasoval ani vlivný republikánský senátor Lindsey Graham, který s ním neúspěšně zápasil o nominaci na prezidenta v primárkách. Raději podpořil nezávislého kandidáta Evana McMullina.

Problém s vlastním kandidátem ale mají i další přední členové Republikánské strany. Prostořeký Trump, který většinu kampaně připomínal spíše než tradičního uchazeče o Bílý dům neřízenou střelu, jejímu establishmentu nepřirostl k srdci.

Nehlasoval tak pro něj třeba i massachusettský guvernér Charlie Baker, Bushův bývalý mluvčí Ari Fleischer anebo guvernér státu Ohio John Kasich. Od Trumpa je odradily jeho četné skandály včetně nedávné aféry kolem nelichotivých výroků na adresu žen. 

sinfin.digital