Sexuální uprchlíci. Rodina emigrovala kvůli německé výuce na Sibiř. Dlouho tam nevydržela

Sexuální výchova ve školách bývá pro křesťansky založené rodiče těžkým soustem. Rodina protestantských věřících se raději rozhodla z Německa emigrovat na Sibiř, než aby se jejich děti ve škole učily o tom, jak přišly na svět. V nehostinných podmínkách ale vydrželi pouhé dva měsíce, pak se i přes odpor k německému vzdělávacímu systému vrátili zpátky do země.

Manželé Eugen a Luisa Martensovi se do Německa přestěhovali na počátku devadesátých let. Oba pocházejí z Ruska, odkud se rozhodli odejít v době, kdy se rozpadal Sovětský svaz. Jejich rodná země se v té době potýkala s obrovskými ekonomickými potížemi, které rapidně zhoršily životní úroveň obyvatel. V nové domovině jim ale leccos vadilo – ze všeho nejvíc sexuální výchova ve školách.

„Žádné sexuální obtěžování a poslouchat se musí i plavčice,“ hlásí uprchlíkům nové cedule v bazénech

Pro nábožensky založené rodiče bylo nemyslitelné, aby jejich dcera ve škole navštěvovala hodiny sexuální výchovy, a tak jí z nich omlouvali. „Stydím se mluvit o tom, co probírali, a to jsem dospělý muž,“ uvedl Eugen ruskému tisku. Nakonec se ale přece jenom rozpovídal. „Například takzvaná genderová ideologie učí děti, že si mohou vybrat, kdo jsou: muž, žena, nebo cokoliv jiného,“ vypíchl jedno z témat, které učitelé s dětmi probírají během hodin sexuální výchovy.

Protože je účast na hodinách sexuální výchovy povinná, dostala rodina pokutu. Tu se ale rozhodla nezaplatit, a proto musel Eugen strávit noc za mřížemi. Nakonec se manželé rozhodli, že je pro ně život v Německu nadále neúnosný a rozhodli se se svými deseti dětmi vrátit zpátky do Ruska.

Do vesnice Kyštovka na severu Novosibirské oblasti se Martensovi přestěhovali necelý týden před Štědrým dnem. Krátce po příjezdu požádali o ruské občanství a plánovali, jak začnou nový život. Minulý týden se ale narychlo sbalili a vrátili se zpátky do Německa. O příčinách jejich odjezdu se mnoho neví. Média, která je překřtila na „sexuální uprchlíky“, spekulují o tom, že rodina neustála střet s realitou ruského venkova, kde je život o poznání těžší než v Německu. 

SDÍLET
sinfin.digital