Střelec z Vegas měl po ruce 12 zbraní s úpravou pro rychlejší střelbu. Obklopil se kamerami a pálil deset minut v kuse

Policie zveřejnila nové podrobnosti z vyšetřování nedělní střelby v Las Vegas, která je nejhorší masovou vraždou v historii USA. Úřady uvedly, že hned 12 zbraní použitých při střelbě z hotelového pokoje na účastníky koncertu mělo zařízení, která upravují jejich vlastnosti, takže se chovají jako automatické zbraně a umožňují pálit takřka nepřetržitě. Stephen Paddock, který za masakrem stojí, si z hotelového pokoje udělal dobře připravené útočiště - přístupovou cestu sledoval přes kamery, aby ho policie nepřekvapila. Sám ovšem spáchal sebevraždu.

Zástupce šerifa Kevin McMahill na tiskové konferenci řekl, že Paddock umístil jednu kameru do kukátka svého hotelového pokoje a další dvě kamery instaloval do chodby, patrně aby viděl přicházet zásahovou jednotku. Jedna z těchto kamer byla v jídelním vozíku. Paddock pálil v sériích po dobu devíti až 11 minut.

Útok ve Vegas: žena držela zastřeleného cizince pět hodin za ruku, mezitím zavolala jeho rodinu

Paddock byl zbraněmi posedlý. Americká policie našla celkem 47 střelných zbraní na třech různých místech, kde se vyskytoval pachatel nedělního masakru v Las Vegas. Zbraně byly nalezeny v hotelovém pokoji a na dvou místech, kde vrah Stephen Paddock pobýval. Byly zakoupeny v Nevadě, Utahu, Kalifornii a Texasu a šlo o směs pušek, pistolí a brokovnic. Žádná zbraň nebyla vyrobená podomácku.

Agentura AP napsala s odvoláním na nejmenovaného oficiálního činitele, že Paddock několik dní před masakrem poslal na Filipíny 100.000 dolarů (asi 2,2 milionu Kč) a v uplynulých týdnech nahlásil asi deset herních transakcí v hodnotě 10.000 dolarů (asi 220.000 Kč) a více. Na Filipínách se v úterý nacházela Paddockova přítelkyně, která se v doprovodu agentů Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) přesouvá do USA. Vyslechnuta by měla být ještě dnes.

Útok v Las Vegas jako živná půda fake news. Falešné zprávy zaplavily po tragédii internet

Střelcův bratr médiím už v úterý řekl, že Paddock byl milionářem, který jmění vydělal investicemi do nemovitostí a vášnivě se věnoval hazardním hrám.

Paddock při střelbě z 32. patra hotelu Mandalay Bay zabil 59 lidí a dalších asi 500 zranil. Sám spáchal sebevraždu. Jeho motiv zůstává neznámý. Do Las Vegas dnes přijede prezident Donald Trump.

SDÍLET
sinfin.digital