Tajné služby varují. Země Perského zálivu v Německu podporují islámské radikály

Saúdská Arábie, Katar a Kuvajt zesilují podle německých tajných služeb podporu radikálním salafistům ve spolkové republice. Vyplývá to ze zprávy Spolkové zpravodajské služby (BND) a Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV) pro vládu, o níž informovala německá média.

Trojice států Perského zálivu do Německa podle tajných služeb posílá radikální kazatele, aby šířili fundamentalistickou variantu islámu. Podporují údajně také zřizování náboženských organizací, mešit a škol.

Islámský stát ještě zdaleka není poražený

Pro Saúdskou Arábii je celosvětové misionářství nadále státním zájmem a součástí zahraniční politiky, uvádí zpráva, o níž informovaly deník Süddeutsche Zeitung a rozhlasové a televizní stanice NDR a WDR. Dokument ale zároveň konstatuje, že neexistují žádné důkazy pro to, že by trojice arabských zemí cíleně podporovala salafistická uskupení, která jsou připravena sáhnout k násilí.

Zpráva doporučuje, aby evropské země vytvořily seznam islámských funkcionářů a kazatelů, kterým nebude povolen vstup do schengenského prostoru.

Kolín se po loňském skandálu opět připravuje na Silvestr

Německo v minulosti vládu Saúdské Arábie opakovaně žádalo, aby ve spolkové republice nepodporovala radikální islám. Saúdské úřady argumentovaly nezávislostí náboženských organizací. Německé tajné služby jsou ale přesvědčeny o tom, že tyto organizace mají napojení na saúdskoarabský stát.

Salafistická scéna v Německu má zhruba 10 tisíc členů, z nichž stovky v minulosti odjely bojovat do Sýrie a Iráku za takzvaný Islámský stát.

SDÍLET
sinfin.digital