Teroristický útok v Kanadě: Muž zaútočil nožem na policistu, poté najížděl dodávkou do davu

Kanadská policie vyšetřuje jako teroristické činy útok na policistu z noci na dnešek a dnešní divokou jízdu řidiče dodávky městem Edmonton. Podezřelý muž, který pravděpodobně jednal sám, nejdřív prorazil policejní zátarasy a zaútočil nožem na policistu. Čin navíc podle policie souvisí s pozdější dálniční honičkou, která si vyžádala čtyři zraněné. Podezřelý je ve vazbě, informovala agentura AP.

Šéf edmontonské policie Rod Knecht řekl, že v policejní vazbě je jeden člověk. Policie se domnívá, že jednal sám, i když nevylučuje podíl dalších osob.

Útoků na muslimy bude přibývat. Hrozí, že zradikalizují i ty umírněné, varují odborníci

Chaos propukl v sobotu v noci před stadionem kanadské ligy amerického fotbalu, kde bílý Chevrolet Malibu prorazil zátaras dopravní policie. Jeden policista údajně letěl přes čtyři metry vzduchem. Řidič ve věku kolem 30 let pak z automobilu vystoupil a na policistu zaútočil nožem. Poté utekl. Knecht řekl, že na předním sedadle auta se našla vlajka takzvaného Islámského státu.

Policista byl převezen do nemocnice, kde mu ošetřili zranění neohrožující jeho život.

Krev, gumové projektily, vyrážení dveří. Katálanci hlásí po střetech s policií stovky zraněných

O několik hodin později policie zastavila dodávku stěhovací firmy U-Haul severně od centra města. Knecht řekl, že jméno řidiče bylo podobné jménu, na které byl zaregistrován chevrolet, jenž předtím srazil policistu.

Zastavený vůz ale zamířil do centra Edmontonu, s policií v patách. Prchající řidič během honičky záměrně vrážel do chodců na křižovatkách a čtyři z nich zranil. Závažnost jejich zranění není známa. Unikající vůz nakonec zastavil a podezřelý byl zadržen.

Fronty jako za komunistů? Lidé čekali v obchodech na zlevněné máslo, někdy ještě před otevřením prodejny

Podle Knechta má policie o muži záznamy, jeho jméno však nezveřejnil. "V tuto chvíli se domníváme, že odvě události spolu souvisejí," řekl policejní šéf s tím, že bylo rozhodnuto incidenty vyšetřovat jako teroristické činy.

SDÍLET
sinfin.digital