Turecko vzpomínalo na zašlou slávu; v Itálii bojují s časem o památky. Co vám kvůli volbám uniklo?

Nikomu nejspíše neušlo, že voliči v USA rozhodovali o tom, kdo se stane americkým prezidentem nebo prezidentkou a tedy i nejmocnější osobou planety. Takřka celý svět žil volbami, to ale neznamená, že se život zcela zastavil. Redakce Info.cz přináší 5 zpráv ze zahraničí, které vám mohly uniknout.

Bitva u Mosulu pokročila

Iráčtí Kurdové obsadili město Bašika. Boj začal v pondělí a Kurdové tvrdí, že už místo mají zcela pod kontrolou. Bašika stála v cestě silám postupujícím od severovýchodu. „Jednotky čistí území od min a pročesávají město,“ řekl médiím zástupce kurdských milicí Pešmerga.

Boje u města Bašika u Mosulu.

Německo: zatýkání prominentních islamistů

Zatýkání islamistů v Německu

Turecký prezident sní o historickém území

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan při příležitosti 78. výročí úmrtí smrti Mustafa Kemala Atatürka

Venezuelské trápení nebere konce

Vysoká inflace, nedostatek základního zboží v obchodech a snahy o sesazení prezidenta. Státní ropná společnost PDVSA v úterý ohlásila, že ve státě Anzoategui unikla z potrubí ropa a znečistila vodu. Hrozil únik do jedné z největších jihoamerických řek Orinoco. Venezuleská vláda uvedla, že je únik pod kontrolou. Opozice a nezávislá média tvrdí, že oblast je uzavřená a únik je ve skutečnosti mnohem větší. Jedná se podle nich o ekologickou katastrofu. Opozice získává další munici proti vládě prezidenta Madura.

Ohrožené italské památky

Trosky v Itálii po zemětřesení
SDÍLET
sinfin.digital