Úpadek Francie. Migrační problémy. Éric Zemmour vyhlásil válku politické korektnosti

Rasista a xenofob, anebo poslední pilíř svobody slova ve Francii? Otázka, na jejíž odpovědi se Francouzi neshodnou. Jde o Érica Zemmoura, politického komentátora a spisovatele, ale také jednu z nejkontroverznějších postav dnešní Francie. Levice ho vnímá jako většího radikála než Marine Le Penovou; on sám se považuje za gaullistu a bonapartistu. V hyperkorektní Francii je Zemmour úkazem, který fascinuje. Milován či nenáviděn. Kamenován nebo adorován. Ve finále na tom nezáleží, protože Zemmour dokáže zaujmout všechny Francouze, ať už pozitivně nebo negativně. Je o něm všude dost slyšet. A může být ještě více, neboť jeho ambice účastnit se příštích prezidentských voleb stále rostou.

Francie zažívá invazi z Afriky

Éric Zemmour se stal ve Francii fenoménem. Každý den v 19:00 zasedne před kamery nejsledovanějšího francouzského televizního kanálu CNews a profesorským tónem komentuje aktuální témata. Diskutuje se svými názorovými oponenty nebo odpovídá na otázky pokládané moderátorkou. Pro tuto konzervativní televizi, která je francouzskou obdobou amerického Fox News, je pokladem. Díky jeho každodenním postřehům se stal z CNews jeden ze dvou nejvýznamnějších francouzských zpravodajských kanálů. Jeho polemické názory přitahují pozornost a sledovanost Zemmourových debat často přesahuje jeden milion diváků.

Ti si například mohli vyslechnout, že: „Francie za posledních 30 let zažívá invazi, která je patrná v mnoha francouzských předměstích, kde se zahalují mladé dívky a kde se odehrává boj o islamizaci území, tedy džihád“. Tyto úvahy pronesl v roce 2016, v období migrační krize.

Nebo další.

„Proč jsou migranti častěji kontrolováni policií? Protože většina dealerů jsou černoši a Arabové. To je fakt.“

Éric Zemmour dlouhodobě poukazuje na špatný vliv migrace na Francii a označuje ji za velký problém. „Všechny naše problémy jsou zhoršené, neříkám vytvořené, migrací, a to je ještě umocněno islámem“. Na paškál si pak bere především francouzská předměstí, kde žije většina migrantů, kteří se jen těžko asimilují s ideály francouzské Republiky. Vzniká tak podle něho stát ve státě. „Z kolonizovaných se stali kolonizátoři a ti teď kolonizují Francii“.

Není to ale jen o migraci, Zemmour boří tabu i na dalších frontách. Otevřeně hovoří o feminizaci a devirilizaci (odmužnění) Francie. Francouzskou společnost spatřuje jako zženštilou, kdy „ideální muž je vlastně ženou“. Tento stav podle něj vyvolává pnutí ve společnosti, kdy muži jsou zmateni a frustrováni nenaplňováním svých tužeb.

Soudní tahanice

Takovéto názory se však v hyperkorektní Francii netolerují. Jeho nekorektnost přitahuje sice zájem milionů Francouzů, ale na druhou stranu také poutá pozornost soudů.

Za výše zmíněné výroky byl odsouzen k zaplacení téměř 15 tisíc eur. Pro Zemmoura nic nového. Za jeho kariéru bylo proti němu vzneseno už 12 žalob, z čehož byl prozatím dvakrát shledán vinným. Většinou šlo o podněcování k rasové nenávisti a pronášení rasistických urážek. Nejnovější žalobu bude soud projednávat v září. Jedná se o výrok z října minulého roku, jímž tvrdě kritizoval nezletilé migranty.

„Nemají tady co dělat. Jsou to zlodějové, vrahové, násilníci a to je vše, čím jsou. Musíme je poslat zpět a postarat se, aby sem vůbec nepřicházeli“.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Kdo je Éric Zemmour?
  • Mluví za francouzskou „mlčící většinu“?
  • A proč by jeho kandidatura v prezidentských volbách byla dobrou zprávou pro Macrona?
sinfin.digital