Útočník v Mnichově pobodal několik lidí, policie zadržela podezřelého

Neznámý pachatel zaútočil dnes ráno v Mnichově nožem na lidi a aspoň čtyři zranil. Podle policie ale není nikdo ze zraněných v ohrožení života, informovala agentura DPA. Policie vychází z toho, že útočník jednal sám. Jeho motiv je zatím zcela nejasný.

Podle nejnovějších informací zveřejněných na twitteru mnichovské policie, muž s nožem ohrožoval lidi hned na pěti místech ve čtvrti Heidhausen. Dosud byli kvůli zraněním spojeným s tímto incidentem ošetřeni čtyři muži a jedna žena, uvedla policie s tím, že nikdo není v ohrožení života.

NATO není schopné odrazit ruský útok na země východní Evropy, píše se prý v tajné zprávě Aliance

Podle líčení svědků šlo o zhruba 40letého muže v šedých kalhotách a zelené bundě, který nakonec utekl z místa činu na tmavém jízdním kole.

Policie po útočníkovi intenzivně pátrala a před polednem zadržela muže, který odpovídal danému popisu. „Zadrželi jsme osobu, která velmi silně odpovídá popisům od svědků, nemůžeme, ale potvrdit, že to je útočník,“ řekl podle webu listu Bild policejní mluvčí Markus da Gloria Martins. Totožnost zadrženého policie podle něj zveřejní teprve poté, co se s jistotou potvrdí, že stál za útoky.

SDÍLET
sinfin.digital