Vdovy lákal na erotické hračky a orgie. Itálií hýbe skandál ultrakonzervativního kněze

Otec Andrea Contin ze severoitalské Padovy se navzdory slibu doživotního celibátu s velkou chutí věnoval sexuálním hrátkám všeho druhu. Průšvih na nemravného kněze praskl poté, co si na něj stěžovala celá řada vdov, které byly nechtíc středobodem jeho zájmu. Informoval o tom server Daily Beast.

Osmačtyřicetiletý Andrea Contin, který sloužil po dobu deseti let v severoitalském regionu, si s celibátem příliš hlavu nelámal. Na poli erotických hrátek si naopak dopřával plnými hrstmi. Jeho zájem především přitahovaly vdovy a také ženy, které zrovna procházely rozvodovým řízením. Teď jej vyšetřuje katolická církev i policie.

4444 obětí za 35 let. Austrálií otřásá sexuální skandál v katolické církvi.

Nadřízený nemravného kněze, monsignor Claudio Cipolla potvrdil, že Contin je předmětem šetření a měl přímo ve své farnosti komplice. „Chování otce Andrey bylo v naprostém protikladu ke slibům, které dal církvi. Jeho životní styl byl neslučitelný s hodnotami církve a jako takový nemůže vykonávat kněžské poslání. Jeho konání jej také ovlivnilo do té míry, že ani po pokání nebude smět vystupovat jako kněz,“ prohlásil pro list Daily Beast Cipolla.

Podle policejní stížnosti, kterou podala devětačtyřicetiletá žena, která sama sebe označuje za Continovu první milenku, si kněz liboval v roztodivných praktikách. Žena, která je údajně matkou jeho dítěte, uvedla, že požadoval sex ve dne v noci a vyžíval se v sadomasochistických praktikách a používání erotických hraček. Po své milence prý jednou dokonce požadoval, aby měla pohlavní styk s koněm.

Kufřík s erotickými pomůckami ostatně kněz nosíval na pastorační návštěvy u zmiňovaných vdov a rozvádějících se. Contin byl mezi svými farníky považován za příznivce extrémně konzervativního proudu v církvi, své ovečky často upozorňoval na nebezpečí televizní a internetové pornografie. Své nezadané farnice přitom bral s sebou do Francie, kde pořádal orgie.

Proti zvrhlíkovi se ozvalo policii už třicet žen, žádná z nich nebyla nezletilá. To, o čem se nějakou dobu mluvilo jen šeptem, vyšlo definitivně najevo poté, co Cipolla svolal tiskovou konferenci, kde potvrdil, že církev Contina vyšetřuje. Ten je obviněn z psychického i fyzického násilí a rovněž z navádění k prostituci. Monsignor prohlásil, že si připadá jako otec syna, který se dal na scestí. Knězovo chování považuje za neakceptovatelné nejen pro křesťana a kněze, ale dokonce také pro muže.

V německé armádě šikanovali nováčky. Došlo údajně i na sadistické sexuální praktiky

Policie tají, na kterém místě se momentálně obviněný kněz nachází. Muži zákona se ale nechali slyšet, že mají k dispozici počítač a paměťová zařízení, na kterých se nachází videozáznamy orgií. Ty údajně natáčel Continův komplic, otec Don Cavazzana, který to přiznal Cipollovi. Není jasné, zda se i on aktivně zúčastnil sexuálních hrátek. Vyšetřovaný je i třetí kněz, jeho role ale zatím není zřejmá.

SDÍLET
sinfin.digital