Žádné vzdělání zdarma pro děti cizinců. Le Penová vábí na dvojí metr

Info.cz

Lídryně krajní pravice Marine Le Penová o francouzském školství promluvila v Paříži. Vyslovila se pro zpoplatnění škol pro potomky cizinců, informovala o tom BBC. Radikální politička bude jednou z hlavních figur prezidentských voleb v příštím roce.

Nejsi Francouz? Zaplatíš! Marine Le Penová si tentokrát vzala na mušku vzdělávací systém. Pro děti cizinců by podle ní jednoduše neměl být zadarmo. „Pokud přijdete do naší země, nečekejte, že se o vás budeme starat, že vaše děti budou mít školu bez poplatků,“ řekla nacionalistka.

Le Penová paradoxně dodala, že proti cizincům nic nemá. Z úst ženy, která politiku staví na tvrdém odporu vůči migrantům a která v minulosti mířila před soud kvůli výrokům na adresu muslimů, je to pozoruhodný obrat.

Le Penová bude příští rok kandidátkou krajní pravice v prezidentských volbách. Atmosféra v zemi zasažené teroristickými útoky i nedávný úspěch Donalda Trumpa jí do jisté míry nahrávají. Tradiční pravici ale bude zastupovat expremiér François Fillon, který si je nálad ve společnosti dobře vědomý a dokáže je využít ve svůj prospěch. Téma migrace a bezpečnosti rozhodně „nepřenechá“ Le Penové zadarmo. Socialisté zmítaní krizí chtějí spoléhat na dosavadního premiéra Manuela Vallse, průzkumy mu ale moc nevěří.

 

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital