Záhada MH370. Odhalil ji zvídavý Američan?

Američan Blaine Gibson, který se rozhodl pátrat na vlastní pěst po tajemství zmizelého malajsijského letadla MH 370, objevil jeho další možné úlomky. Jeden z nich podle něj naznačuje, co se před dvěma a půl lety stalo. 

 

Šest nově objevených trosek už Gibson předal malajsijským vyšetřovatelům. Jedna z nich – část monitoru – by podle něj mohla konečně odpovědět na to, proč se letadlo v březnu 2014 zřítilo.

„Nekontrolovaný pád“. Nová teorie líčí poslední okamžiky záhadného letu

„Pokud se potvrdí, že monitor je opravdu z letu MH 3780, tak to bohužel dokazuje, že hlavní část kabiny se rozpadla kvůli prudkému nárazu, rozhodně by nemohlo jít o kontrolované nouzové přistání," řekl americký právník CNN. "Korýši na povrchu těchto trosek by snad mohly přinést stopy o místě nehody."Gibson trosky našel v červnu nedaleko Madagaskaru. 

Největší tajemství aviatiky

Zmizení letu MH370 je jednou z největších záhad v historii letectví. Letadlo zmizelo z radaru 8. března 2014, když mířilo z Kuala Lumpur do Pekingu. Na palubě bylo 239 lidí. Od března 2015 vyšetřovalé oznámili, že mají šest úlomků, které pravděpodobně z letadla pocházejí. Čína už mezitím ale pátrání v oceánu zastavila. 

SDÍLET
sinfin.digital