„Žijeme snad v nacistickém Německu?" Trump kvůli údajné kompromitující zprávě udeřil na tajné služby

ČTK

11. 01. 2017 • 15:45

Tajné služby neměly podle Donalda Trumpa dovolit, aby se nepotvrzená zpráva o jeho zkompromitování, dostala na veřejnost. Dokument, který zveřejnil americký server Buzzfeed, má údajně dokazovat, že Rusko sbíralo na budoucího amerického prezidenta choulostivé informace. Barack Obama i Trump ho měli minulý týden dostat od tajných služeb. 

„Žijeme snad v nacistickém Německu?" napsal Trump na twitteru. „Volby jsem hladce vyhrál, je dokázané velké hnutí (příznivců), úskoční soupeři se (ale) snaží význam našeho vítězství snížit falešnými zprávami," dodal s tím, že je to politováníhodná situace. 

„Rusko se na mě nikdy nepokusilo naléhat. Nemám s Ruskem nic společného - žádné obchody, žádné půjčky, zkrátka nic," uvedl Trumps očividným odkazem na text zprávy, kterou zveřejnil portál BuzzFeed. Ve zprávě je uvedeno, že Rusko chtělo Trumpa vydírat a že si s ním několik let vyměňovalo informace.

Budoucí šéf prezidentské kanceláře Reince Priebus v rozhovoru s televizí NBC uvedl, že s Trumpem na téma domnělé zprávy hovořil. Zvolený prezident podle něj vše označil za odpad.


SDÍLET