Firmy zoufale bojují s nedostatkem IT pracovníků, zkoušejí je i „dovážet“ z Východu | info.cz

Články odjinud

Firmy zoufale bojují s nedostatkem IT pracovníků, zkoušejí je i „dovážet“ z Východu

Investice firmy do náboru a vzdělávání nového IT zaměstnance může být i v řádu několika set tisíc. Trvá však v průměru půl roku, než se nový pracovník stane plně samostatným a až 18 měsíců, než začne být pro firmu ekonomicky rentabilní. Zejména absolventi využívají současné situace na trhu práce a očekávají nepřiměřeně vysoké mzdy. Navíc se u nich objevuje trend rotovat po pohovorech s cílem získat finančně co nejlepší nabídku, a to i přes to, že nemají adekvátní schopnosti. Vyplývá to z vyjádření oslovených firem z oblasti informačních technologií.

Hlad po IT specialistech na českém trhu setrvává a náklady na jejich nábor jsou vysoké. Kandidáti si jsou vědomi své výhody, a tak si neváhají říct o vyšší mzdy. Firmy zcela běžně hledají i juniorní pracovníky přes personální agentury.

"Agenturám platíme obvykle tři mzdy přijatého zaměstnance, čímž se návratnost investice, kterou jsme do něj vynaložili, ještě oddaluje,” sdělil David Mikulík, vedoucí aplikačního vývoje ve společnosti ATOS specializované na poskytování IT služeb.  “Mnohdy musíme na kandidátovy podmínky neochotně přistoupit. Po nástupu pak pracovníci navíc očekávají rychlý růst mzdy," dodal.

Konečné výsledky voleb

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 66.60%
Miloš Zeman
Miloš
Zeman
Jiří
Drahoš
Jiří Drahoš

50 %
51,36 %
2 853 390 hlasů
48,63 %
2 701 206 hlasů

 

"Jsou pozice, kde není třeba mít velké počáteční zkušenosti a znalosti intormatiky. I přes to má pracovník v prvním půl roce měsíční mzdu stejnou jako třeba ředitelka základní školy. Během dvou let může být jeho mzda i dvojnásobná,” uvedl Martin Paták, personální ředitel konzultační společnosti Cleverlance.

Pokračujte ve čtení článku na E15 >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud