Články odjinud

iPhone nastupuje do důchodu. Apple už se připravuje na éru po smartphonech

iPhone nastupuje do důchodu. Apple už se připravuje na éru po smartphonech

Apple tento týden kromě jiného představil „zcela novou“ generaci iPhonu s označením X, který přináší řadu novinek. Jedním z hlavních tvrzení bylo, že tento nový typ iPhonu určuje směr pro příští dekádu. Jedná se o poměrně zásadní informaci, protože to ukazuje, že už se v oblasti chytrých telefonů nedočkáme významnějších změn, jen mírného vylepšování. Nelze se tomu divit, důvodů je několik a historie se opakuje.

V rámci počítačového technologického vývoje jsme se už setkali s několika vlnami, které se postupně objeví jako novinka s velmi rychlým vylepšováním a rozšiřováním, až dosáhne vrcholu a poté se ustálí a pomalu upadá.

Pokud se podíváme na začátek všeho, byly to právě osobní počítače, kterým trvalo několik desítek let, než se dostaly na vrchol. V průběhu času zažily osobní počítače několik velkých revolucí, které byly spojené s jejich používáním.

720p 360p
iPhone X

Na začátku to byly aplikace a nasazení v podnicích pro produktivní práci (první Excel a podobně). Se zvyšováním výkonu čipů a s větší pamětí bylo možné postupně rozjet grafické uživatelské rozhraní v plné síle a zpřístupnit tak počítače mnohem většímu spektru lidí, než tomu bylo do té doby.

Další vlna osobních počítačů přišla s internetem, který posouval nutnost zvyšování výkonu stále více a postupně umožňoval využívat nekonečného množství informací a služeb doslova od stolu. Díky snižování cen a dalšímu zlepšování, zjednodušování rozhraní a možnostem použití se počítače dostaly na vrchol v roce 2011, kdy se jich prodalo 365 milionů kusů. Od té doby prodeje postupně klesají, nyní už jsou o sto milionů kusů nižší, než ve zmíněné špičce v roce 2011.

720p 480p 360p 240p
10 let s iPhonem

Pokračování na Živě.cz

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867