Trendy v udržitelnosti: Energetická náročnost budov a jedlá školní zahrada

David Mařík

Změní udržitelnost investování do realit? Co všechno může dát dětem jedlá školní zahrada? Jak dopadne na byznys uhlíkové clo? I to jsou témata čtrnácté série rozhovorů projektu [ta] Udržitelnost, kam přijali pozvání zástupci společností ČSOB, Lidl, E.ON a RSM. Odkaz na video naleznete v textu níže.

Projekt [ta] Udržitelnost vysílá již čtrnáctý stream – experti se v něm věnují udržitelnosti ve světě financí, potravinářství, energetice nebo v poradenství a IT.

Jak bude v éře udržitelnosti vypadat investování do realit? Kam se mohou posunout výnosy z těchto aktiv? Nakolik změní trh nemovitostí směrnice o energetické náročnosti budov nebo rozšíření systému emisních povolenek? To a více otevírá první debata s Janem Zvěřinou ze společnosti Green0meter, která patří do skupiny ČSOB.

Jak vypadá Skutečně zdravá škola a co si představit pod pojmem jedlá školní zahrada? Nakolik se daří snižovat obsahu cukru a soli v potravinářských výrobcích a jak zdravější produkty v obchodech poznáme? Na to se zaměřuje další rozhovor s Barborou Jirků ze společnosti LidlTomem Václavíkem, ředitelem programu Skutečně zdravá škola.

Jaké výhody a úspory může firmám přinést ESG agenda? Proč je stále složité měření sociálních faktorů (S) oproti těm environmentálním (E) a řídícím (G)? Která data je třeba sledovat pro vyhodnocování uhlíkové stopy a co očekávat od uhlíkového cla? Nejen o tom mluvíme s Annou PačesovouZuzanou Kubíkovou ze společnosti RSM.

Jaká jsou chytrá energetická řešení pro domácnosti? Na co dbát při instalaci fotovoltaiky? Kdy se vyplatí tepelné čerpadlo a má ještě smysl pořizovat plynový kotel? To a mnoho dalšího probírá moderátor David Mařík s Ondřejem Hájkem, vedoucím zákaznických řešení retailového segmentu ve společnosti E.ON.

[ta] Udržitelnost

Záznam streamu s jednotlivými příspěvky je dostupný na YouTube kanále projektu [ta] Udržitelnost, kde také naleznete videa ze všech dosavadních debat.

sinfin.digital