Trendy v udržitelnosti: Uhlíková neutralita, elektromobilita a udržitelný trh s nemovitostmi

Proč dávalo smysl přijmout závazek uhlíkové neutrality už v předminulé dekádě, tedy dávno předtím, než to začalo být v módě? Kam se letos bude ubírat trh nemovitostí a jaké to bude mít souvislosti s udržitelností? I to jsou témata již třinácté série rozhovorů o Trendech v udržitelnosti projektu [ta] Udržitelnost. S experty budeme debatovat novinky v maloobchodě, na trhu nemovitostí nebo v oblasti elektromobility a energetiky. Odkazy na všechny rozhovory naleznete postupně v textu níže.

Projekt [ta] Udržitelnost vysílá již třináctou sérii rozhovorů o Trendech v udržitelnosti, kam přijali pozvání zástupci Komerční banky, advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík i společností Tesco a E.ON. 

První debata otevře téma, kam se letos bude ubírat trh nemovitostí a jaké to bude mít souvislosti s udržitelností. Kolik by bylo třeba ročně investovat, aby se budovy v tuzemsku posouvaly žádoucím tempem k vyšší energetické úspornosti? Které nástroje ve prospěch udržitelnějšího stavebnictví nabízejí banky? Hostem debaty zaměřené na reality bude Jaroslav Ševčík, člen představenstva Modré pyramidy ze skupiny Komerční banky.

Rozhovor: Jaroslav Ševčík, Modrá pyramida

V dalším rozhovoru se mimo jiné zaměříme na to, proč dávalo smysl přijmout závazek uhlíkové neutrality už v předminulé dekádě, tedy dávno před tím, než to začalo být v módě. Jak se vyvíjí iniciativa, která má sjednotit udržitelné požadavky na obaly zboží dodávaného do obchodních řetězců? Mají domácí zákazníci zájem o rostlinné alternativy stravy? Nejen to bude tématem debaty s Michalem Vaňáčkem, šéfem komunikace společnosti Tesco Stores v Česku.

Rozhovor: Michal Vaňáček, Tesco Stores

Česko směřuje k tomu, že se stane čistým dovozcem elektřiny. Energetici a teplárníci bijí na poplach a žádají nastolení celostátního krizového energetického managementu. K čemu by měly směřovat jeho kroky? O tom bude s moderátorem Jaroslavem Kramerem hovořit partner advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík Tomáš Sequens v třetí debatě.


Rozhovor: Tomáš Sequens, Kocián Šolc Balaštík

Kam se posunula elektromobilita za poslední rok? Zvládne Česko budovat nabíječky pro elektroauta podle nového evropského nařízení? K jakým metám směřuje tolik diskutovaná rychlost dobíjení? To a mnoho dalšího bude s moderátorem Davidem Maříkem debatovat Martin Klíma, výkonný ředitel společnosti E.ON Drive Infrastructure CZ.

Rozhovor Martin Klíma, E.ON

Záznam streamu s jednotlivými příspěvky bude dostupný na YouTube kanále projektu [ta] Udržitelnost, kde také najdete videa ze všech dosavadních debat.

sinfin.digital