Jaká banka v Česku je nejlepší? Prestižní titul poprvé zaštítí guvernér ČNB | info.cz

Články odjinud

Jaká banka v Česku je nejlepší? Prestižní titul poprvé zaštítí guvernér ČNB

Výsledky Banky roku 2018, která oceňuje retailové produkty a služby bank a pojišťoven působících v České republice, budou vyhlášeny v pražském paláci Žofín 20. listopadu. Záštitu ocenění poprvé udělil guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

Hlavní ceny Banka roku, Pojišťovna roku a Hypotéka roku nově uděluje zúžená dvanáctičlenná porota složená ze zástupců byznysu, médií, akademické sféry, ekonomických odborníků nebo finančních analytiků. Osobní kategorie Bankéř roku a Pojišťovák roku vybírají sami jejich šéfové ze svého středu. Nově přibyly kategorie Banka zákazníků a Pojišťovna zákazníků. Vítěze v kategorii Banka bez bariér určují ve spolupráci s Kontem Bariéry sami hendikepovaní občané ve všech krajských městech. 

Pod předsednictvím Pavla Kysilky usedne v porotě třeba předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová nebo ekonomický analytik Miroslav Zámečník.

„Velmi si vážím toho, že účast v porotě přijali nezávislí odborníci, kteří reprezentují špičku ve svých oborech. Složení poroty a transparentní způsob hodnocení posouvají letošní Banku roku o kus dále,“ říká člen organizačního výboru Zdeněk a partner KPMG Zdeněk Tůma. „Věříme, že takto inovovaný pohled na retailové finanční produkty přinese benefity nejenom zákazníkům, ale bude posouvat i trh samotný,“ dodává předseda poroty Pavel Kysilka.

Ocenění Banka roku bude letos uděleno už posedmnáctné, loni vyhrála hlavní cenu Komerční banka.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud