„Není to dobrá zpráva.“ Křetínskému s Tkáčem se nepodařilo převzít Metro | info.cz

Články odjinud

„Není to dobrá zpráva.“ Křetínskému s Tkáčem se nepodařilo převzít Metro

Je na vedení Metra, aby dokázalo, že firma má větší hodnotu, komentoval neúspěšné převzetí německé obchodní společnosti český miliardář Daniel Křetínský poté, co hlavní akcionáři Metra nenabídli své akcie investiční skupině EP Global Commerce (EPGC), kterou vlastní Křetínský spolu se slovenským investorem Patrikem Tkáčem.

Křetínský zopakoval, že EPGC nyní nezvýší nabídku na akcie Metra, která činila 16 eur za kmenovou akcii. Je však dále otevřený všem možnostem. Chce být dlouhodobým investorem, ale musí vidět, jak se společnost bude vyvíjet v budoucnu. 

„Není to pro mě dobrá zpráva, těšil jsem se na další spolupráci s Metrem,“ řekl Křetínský. Nyní podle svých slov počká, co se stane s plánovaným prodejem divize hypermarketů Real a s plánem na nalezení partnerů pro podnikání v Číně, uvedla agentura Reuters.

„Na další manévrování ve vyjednávání o ceně teď není prostor. Naše nabídka byla velmi atraktivní. hlavně vzhledem k faktu, že Metro neudělalo příliš pokrok ohledně ziskovosti,“ dodal Křetínský s tím, že Metro podrobně analyzoval předešlých 18 měsíců. 

Více si přečtěte na webu E15.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud