Historik Blažek: Babiš mě opravdu naštval. Tvrdil mi do očí, že peníze nedává na čistky | info.cz

Články odjinud

Historik Blažek: Babiš mě opravdu naštval. Tvrdil mi do očí, že peníze nedává na čistky

Podle historika Pavla Blažka je velký problém, že lidé na vysokých státních postech vytěsňují minulost a relativizují spolupráci s StB. Důležitou roli to dle jeho názoru hraje třeba i v případě premiéra Babiše, který to prý dokládá tím, jak za očištění svého jména bojuje. Blažek v rozhovoru pro Reflex.cz mluví i o tlacích na Ústav pro studium totalitních režimů, odkud odešel jeden ze zaměstnanců poté, co svědčil proti Andreji Babišovi v jeho procesu a potvrzoval, že premiér aktivně spolupracoval s STB. Historik přitom označuje propouštění za čistky a mstu. Co Blažka naštvalo a je i teď pod tlakem v ÚSTR?

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud