„Jako bych měl za asistenta dvojnásobného vraha.“ Nacher končí spolupráci s Kleslovou | info.cz

Články odjinud

„Jako bych měl za asistenta dvojnásobného vraha.“ Nacher končí spolupráci s Kleslovou

Poslanec a pražský zastupitel hnutí ANO Patrik Nacher se po kritice, jež zaznívala i z hnutí ANO, rozhodl ukončit spolupráci s kontroverzní političkou Radmilou Kleslovou, která měla ve sněmovně pracovat jako jeho asistentka. „Dohodli jsme se s paní Kleslovou, že ani jeden z nás to nemá zapotřebí, takže spolupráci jsme v pátek ukončili,” řekl Nacher deníku Právo.

Nacher přiznal, že udělal politickou chybu, za svým rozhodnutím si ale stojí. Kleslové chtěl platit 1000 korun měsíčně. 

„Tak ostré reakce mě ale opravdu překvapily. Připadám si, jako bych měl za asistenta dvojnásobného vraha,” řekl poslanec deníku. 

Kleslová byla v letech 1993 až 2014 členkou sociální demokracie, poté přestoupila do hnutí ANO. Byla šéfkou pražské organizace, místopředsedkyní celého hnutí a starostkou Prahy 10. Politické funkce opustila poté, co vyšlo najevo, že pracovala pro několik státních a polostátních firem za vysoké finanční odměny.

Vysoké příjmy ve státních či městských firmách, ale i minulost Kleslové před rokem 1989, kdy měla pracovat u komunistické rozvědky, byly uváděny kritiky jako důvody, proč je Nacherovo rozhodnutí špatné. Kritika přitom zněla i ze samotného hnutí ANO. 

„Odhaduji, že zejména potom, co se v tisku objevilo, že se Kleslová stala asistentkou Patrika Nachera, tak to naše vyhlídky na koalici (na pražském magistrátu, pozn. red.) definitivně zbouralo,“ uvedl pro server Aktuálně.cz bývalý ministr financí za ANO a nyní nově zvolený zastupitel Prahy Ivan Pilný.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud