Články odjinud

Kauza Novičok hýbe už i Českem. Stropnický si kvůli ruskému obvinění předvolal velvyslance

Kauza Novičok hýbe už i Českem. Stropnický si kvůli ruskému obvinění předvolal velvyslance

Ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický (ANO) si na zítra předvolal ruského velvyslance v České republic Sergeje Rjabkova. Mluvit s ním chce o obvinění, které Moskva vznesla na adresu několika států, včetně Česka, v kauze otravy agenta Sergeje Skripala.

„Ruské prohlášení, že možnost práce s takovými látkami mají kromě Británie také USA, Švédsko a Česká republika, není náhodné,“ řekl Rjabkov. Moskva si je podle něj vědoma, jakou bouři její prohlášení vyvolávají ve jmenovaných zemích.

„Bouře jako reakce ale nijak nepopírá fakt, že právě tyto země jsou, pokud víme, schopny provádět výzkum a vyvíjet a syntetizovat takové věci,“ prohlásil vysoký představitel ruské diplomacie.

Podle Moskvy se látka Novičok mohla do Velké Británie dostat právě i z České republiky. Tuzemské orgány to odmítly, podle opozičních poslanců ale ne dostatečně. Bývalý ruský agent Skripal a jeho dcera mezitím dál zůstávají v kritickém stavu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud