Malá by si v ČSSD jako ministryně ani neškrtla, naznačil Hamáček. A Sobotka? Zmizel z Česka | info.cz

Články odjinud

Malá by si v ČSSD jako ministryně ani neškrtla, naznačil Hamáček. A Sobotka? Zmizel z Česka

Předseda ČSSD Jan Hamáček v rozhovoru pro Blesk Zprávy komentoval aktuální politické dění. Mimo jiné uvedl, že pokud by ministryně spravedlnosti Taťána Malá, která své diplomové práce opsala i s chybami, byla členkou ČSSD, ve vládě by neseděla. Hamáček odpověděl i na dotaz ohledně expremiéra a bývalého předsedy strany Bohuslava Sobotky, po kterém se po jeho odchodu z politiky slehla zem. Podle novopečeného ministra vnitra Sobotka ani není v Česku.

Kontroverze kolem ministryně a jejího studia v posledních dnech zdárně přebily dusno ohledně nejmenování sociálního demokrata Miroslava Pocheho do vlády. Hamáček v rozhovoru pro Blesk Zprávy situaci příliš komentovat nechtěl, řekl ale, že v ČSSD by se Malá na ministerský post za těchto okolností nedostala. „Já bych asi takového člověka do vlády nenominoval,“ dodal s tím, že ale nechce kádrovat cizí kandidáty. Vše je prý odpovědností hnutí ANO.

Hamáček řekl, že chce během léta vyřešit spor o nejmenování Pocheho, proti kterému se na politické scéně vzedmula vlna odporu. Silně ho kritizoval především prezident Miloš Zeman a komunisté, na jejichž hlasech bude vláda závislá ve středu při hlasování o důvěře ve sněmovně. O Pochem má jednat i pondělní grémium ČSSD.

Profesor Gerloch: Ministryně Malá buď opisování vyvrátí, nebo musí odejít. Jinak zvážím rezignaci autor: INFO.CZ

Sobotka? Zmizel

Předseda ČSSD se vyjádřil i k záhadnému osudu svého předchůdce Bohuslava Sobotky, který po odchodu z politiky zcela zmizel z veřejného života. Ani Hamáček s ním od té doby nebyl v kontaktu. „Od toho odchodu jsem s ním nemluvil a jsem přesvědčený, že není v České republice. Mám informace z doslechu, že se nějakou dobu pohyboval v zahraničí. Pokud bude možnost se s ním nějak setkat, tak budu rád,“ řekl na Sobotkovu adresu.

Co Hamáčkovi na vládě připomíná brigády ve škodovce? A jak chce navzdory pracovnímu zápřahu udržet rodinu?

Čtěte víc na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud