Vedro v Česku: Dnešek bude nejteplejší den, připravte se i na 35 stupňů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vedro v Česku: Dnešek bude nejteplejší den, připravte se i na 35 stupňů

Vedro v Česku: Dnešek bude nejteplejší den, připravte se i na 35 stupňů

Česko už několik dní sužují tropické počasí, které by mělo svého vrcholu dosáhnout právě dnes. Teploty dle meteorologů vystoupají až k 35 stupňům Celsia. Extrémní vedra představují velkou zátěž i pro zdravé jedince, kterým při neopatrném chování hrozí vyčerpání, křeče i kolapsy. Zde je několik rad, jak přežít ve zdraví.     

Extrémně vysoké teploty unavují člověka samy o sobě, není proto radno se ještě zdržovat na přímém slunci, které spálí kůži za pouhých několik desítek minut. Odborníci rovněž radí zvýšit denní přísun tekutin a vyhýbat se těžké fyzické námaze.

Další rady naleznete ve videu níže. 

720p 360p
Jak se bránit teplu?

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.