Za Evropu suverénních národů. „Musíme zabránit masové migraci, třeba i zdí,“ řekl Wilders v Praze | info.cz

Články odjinud

Za Evropu suverénních národů. „Musíme zabránit masové migraci, třeba i zdí,“ řekl Wilders v Praze

V Praze se dnes konala konference evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF). Vystoupili na ní přední evropští odpůrci migrace Marine Le Penová a Geert Wilders spolu s šéfem hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamurou. Na následné konferenci chtějí politici zveřejnit vize ohledně spolupráce zemí v Evropě jako spolupráci suverénních národů.

Nizozemský politik Geert Wilders na dnešním setkání krajně pravicových politiků v Praze uvedl, že doufá, že Česko bude nadále zavírat dveře masové migraci. „Je jí třeba zabránit, i kdybychom měli vybudovat nějakou zeď,“ řekl novinářům. 

Předseda nizozemské Strany pro svobodu také s odkazem na blíže nespecifikovanou „vědeckou studii“ varoval před tím, že přísun migrantů zvýší podíl muslimského obyvatelstva v některých evropských státech až na 20 či 30 procent. „Za 30 či 50 let bude Česká republika na severu a na jihu obklopena zeměmi, kde bude 20 procent obyvatel vyznávat muslimskou víru. To je, jako by se ČR stala pásmem Gazy,“ řekl Wilders. Podle něj je třeba uzavřít hranice, aby do Evropy nemohl vstupovat kdokoli.

„Musíme mít dostatečnou kuráž, abychom nelegální imigranty poslali domů,“ uvedl. Ti muslimové, kteří již v Evropě jsou, se podle něj musí deislamizovat. Naše tradice stojí za to, abychom za ně bojovali, jako to dělá SPD, řekl.

Vedle ostrého odmítání přijímání migrantů se Wildersovým projevem prolínala i kritika Evropské unie. Ta se podle něj stává superstátem. Nizozemský politik kritizoval i nedávnou ideu (bývalého předsedy Evropského parlamentu) Martina Schulze o případném budoucím vzniku spojených států evropských. „Ozvalo se plno hlasů proti tomu, ale je hrozné, že vedení EU chce více státnosti a méně svrchovanosti,“ myslí si Wilders.

EU podle francouzské političky Marine Le Penové kráčí proti smyslu dějin. Je to „katastrofální organizace“, je negací kultur ochuzováním rozmanitosti, uvedla. Nová struktura Evropy by podle Le Penové měla být založena na spolupráci svrchovaných států. „Jsme patrioté, obhajujeme svrchovanost,“ zdůraznila.

Místopředseda sněmovny a šéf hnutí SPD, na jehož pozvání přijeli protiimigrační politici do Prahy, ve svém projevu rovněž zkritizoval Evropskou unii. „Jsme přesvědčenými Evropany, Evropa ale nemá být odnárodněný stát řízený byrokraty z Bruselu,“ tvrdí Okamura. Evropu podle něj ohrožuje degradace tradičních hodnot a potlačování vlastenectví. „Ohrožuje nás muslimská kolonizace Evropy,“ prohlásil Okamura.

Lídři strany chtějí na následné konferenci v Praze zveřejnit vize ohledně spolupráce zemí v Evropě jako spolupráci suverénních národů. Jedním z nich by podle Le Penové mohli být i Katalánci, kteří se nedávno vyslovili v referendu pro nezávislost na Španělsku. Zůstal by zachován volný pohyb osob, služeb, zboží a kapitálu, k čemuž není třeba EU.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud