Američtí řidiči si pod hrozbou stávky vydupali rekordní plat. Naopak Hollywood je „v ulicích“ už měsíce a diváky to téměř nevzrušuje

KOMENTÁŘ VOJTĚCHA KRISTENA | I když je celý Hollywood už pátý měsíc ve stávce, diváky to zatím příliš nevzrušuje. 

Hollywoodští scenáristé stávkují už pátý měsíc, herci se k nim připojili o tři měsíce později. Jenže i když se středobod filmového vesmíru od té doby v zásadě zastavil, diváky to příliš nevzrušuje. Už zkrátka nejsme v roce 2007, kdy scenáristé vyšli do ulic naposledy a měli na hollywoodská studia o dost silnější páku.  

Posun vynikne o to víc v kontextu nedávné dohody řidičů logistické společnosti UPS, kteří se pod hrozbou stávky stali jednou z nejvýdělečnějších profesí v Americe. A firma UPS jim vyjednaných 170 tisíc dolarů ročně ještě ráda zaplatí, protože výpadek provozu by pro ni byl černějším scénářem. 

Páka „dělníků zábavy“ je o dost vachrlatější. Výpadek několika Late Night Shows a přerušení pár seriálů v zásadě nikoho nevzrušuje. Jedním z důvodů je, že načasování stávky je zkrátka nešťastné. Většina diváků má ještě v čerstvé paměti „Barbenheimera“ nebo novou Mission Impossible, stejně tak se před létem dočkaly svého závěru aktuální sezóny seriálů. A potom zkrátka lidé odjeli na dovolenou. 

sinfin.digital