Brněnský Harry Jelínek a předvolební harašení

Bohumil Pečinka

KOMENTÁŘ BOHUMILA PEČINKY | Velký zátah na radnici Brno-střed udělali z pondělí na úterý policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) za dozoru olomouckých státních zástupců. V Hospodářských novinách se hned objevilo tvrzení, že zásah souvisí s prověřováním vysoce postavených politiků ODS, jmenován byl Pavel Blažek, současná primátorka Markéta Vaňková a její náměstek Robert Kerndl.

O den později však v Právu vyšel článek opačného vyznění. Autor konstatuje, že tento list měl možnost se seznámit s trestním spisem, na jehož základě byla razie podniknuta. V článku se uvádí, že celá akce se týká případu Pavla Hubálka, který se táhne od roku 2010. „V podkladech k zátahu, do kterých Právo nahlédlo, figurovalo pouze Hubálkovo jméno a jeho aktivity, které mu měly vynést miliony korun. Nebyla v něm žádná zmínka o vlivných politicích ODS v čele s bývalým ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem.“ O co se tu hraje?

Všechno se točí kolem bývalého starosty jihomoravského Rojetína Pavla Hubálka (za KDU-ČSL), což je nefalšovaný Harry Jelínek brněnské, ale i krajské politiky. Neprodal sice Karlštejn, ale nasliboval tolika lidem tolik věcí, že se jeho machinacemi s byty a veřejnými penězi zabývala policie už před více než deseti lety.

Před osmi lety začalo jeho první trestní stíhání. Nějakou dobu si pak pobyl ve vazbě, kde začal spolupracovat s policií a sdělovat informace o určitých lidech. Vyšetřovací spis se zhruba před rokem a půl objevil v zákulisí brněnské politiky, kde byl nabízen na prodej a následně koloval v kuloárech. Poslanec ODS Blažek, o němž zde Hubálek také mluvil, se cítil poškozen a podal trestní oznámení. Mělo se za to, že jde o odvetu za to, že ODS nevzala po komunálních volbách na podzim 2018 do koalice hnutí ANO.

Babiš má po návštěvě Pompea splněno. Udržel dobré vztahy a nenechal ze sebe udělat rohožku

sinfin.digital