Do roka a do dne. Vstupem do politiky Minář ukázal prostředník chvilkařům i opozici

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Na letošní podzim slíbil opozici nyní už bývalý šéf chvilkařů Mikuláš Minář „vyúčtování“ požadavků, kterými ji zaúkoloval. Teď nejen s opozicí zúčtoval po svém. „Je načase převzít politickou odpovědnost. Jít s kůží na trh a pokusit se vytvořit nové hnutí, které dostane do politiky stovky nových, schopných a poctivých lidí, změní celou dynamiku a odblokuje tu zablokovanou situaci. A podaří se mu oslovit i nové voliče, které současná opozice oslovit nedokáže,“ oznámil Minář vstup do politiky.

S opozicí tedy „do roka a do dne“ účtuje tím, že ji zkouší nahradit. „Současná politická situace je dlouhodobě zablokovaná a nevypadá, že by se měla změnit. Trend je za poslední tři roky stále stejný. Politické preference se nijak zvláštně nemění. Už v červnu jsem řekl, že za těchto okolností začínám zvažovat vstup do politiky,“ zdůvodnil Minář to, že chce založit další opoziční stranu. Pravda, ne že by současná opozice zrovna potřebovala dalšího malého sourozence.

Její roztříštěnost a zoufalost nejlíp ukázalo právě to, když se všichni opoziční lídři zase museli trumfovat v komentářích, že jim Minář nakonec jen týden před volbami přichází „pomoct“ zezadu. Bylo jich tolik, že vás to u třetího stejného přestane bavit. Kudla do zad opozice od nejvyššího chvilkaře je přesto nová kvalita. Když totiž nad ní zlomí hůl i někdo, kdo jejím jménem dvakrát zaplní Letnou a pověří ji konečným vítězstvím nad premiérem Andrejem Babišem, tak už nepotřebujete číst ani twitter šéfky TOP 09 Markéty Adamové Pekarové. Prostě víte, že je fakt zle.

Babiš, Bartoš a Hamáček: Tři zcela odlišní vůdci, osudové volby… A čtvrtý vzadu?

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital