Holec: Soukupův barrandovský blafák. Bude pro „chvilkaře“ polibkem smrti? 

GLOSA PETRA HOLCE | S majitelem TV Barrandov a amatérským hercem Jaromírem Soukupem je pořád velká legrace. Jeho bizarní televize dlouho sloužila jako hlásná trouba prezidenta Miloše Zemana. Soukupovy „rozhovory“ byly tak vlezlé, že se jim vysmíval i sám starý cynik Zeman. Pak ale prezident Soukupa odkopl a ten se znovuzrozený obrátil k „pražské kavárně“. Do své poslední Arény si pozval šéfa „chvilkařů“ Mikuláše Mináře.

„Vláda je v době pandemie nebývale silná a mediálně viditelná. Je třeba jí nastavit zrcadlo,“ zdůvodnil výběr hosta Soukup. Minář samozřejmě nebyl jediným aktérem pořadu. Za chvilkařský „občanský“ proud mu sekundoval Michael Kocáb, jenž si stejně jako Soukup pohrává s prezidentskou kandidaturou, a opačný názorový proud zastupovali poslanec ANO Patrik Nacher a šéf Trikolóry Václav Klaus mladší. Přítomnost Mináře na Barrandově ale byla tím zdaleka nejzajímavějším.

„Mnozí se diví, že jsem tu já. Nejdřív jsem myslel, když mi televize volala, že chce Mynáře s tvrdým Y, toho, co se nechvalně proslavil s jedním prasetem,“ komentoval své pozvání Minář. Jo, dobrý vtip, ale skutečnost je taková, že „tvrdý“ Mynář má teď na Barrandově dveře zavřené a naopak šéf Milionu chvilek sem teď nejspíš bude chodit stále častěji. Třeba tu časem dostane i vlastní pořad, jaký ještě vloni míval Zemanův mluvčí a viceprezident Jiří Ovčáček. Časy se totiž na Barrandově mění.

Česko před virem zachránil tajemný muž. Nestojí o slávu, říká o něm Hamáček

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital