Káže vodu, chlastá pivo. Vycházka „na jedno“ udělala z Kalouska hlupáka

GLOSA PETRA HOLCE | Káže vodu, pije víno, obviňovala opozice a mnohá média exministra zdravotnictví Romana Prymulu, když ho Blesk nedávno načapal bez roušky ve vyšehradské restauraci, co měla být zavřená. Byla to metafora, Prymulu tehdy s vínem nikdo neviděl. Teď ho trumfnul šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, největší lovec hlav ANO. Toho iRozhlas nachytal, jak si dává pivo v zavřené restauraci na pražských Vinohradech.

Káže vodu, pije pivo, platí teď na Kalouska. A už to není metafora, ale prostě pravda. A je to taky hezká ironie. „Byli si dát do nosu a puberťácké výmluvy nedůvěru jenom zvyšují. Papaláši, kteří si myslí, že pro ně pravidla neplatí,“ neudržel se Kalousek v případě Prymuly na twitteru, svém obvyklém útočišti. A vidíte: právě jeho teď chytí, jak si musí dát do nosu už ve tři odpoledne. A pokud jde o puberťácké výmluvy, tak i ty „plukovníkovy“ vypadají vedle Kalouskových najednou celkem dospěle. 

Mimochodem u exministra financí je to trochu zklamání. Kalousek zkoušel z otázek reportérky Českého rozhlasu „vybrušovat“ tak rafinovaně, až do všeho pořádně „zabrousil“, můžu-li si vypůjčit intelektuálské obraty mozků z SPD. V podstatě na sebe sám prásknul, že neví, že do restaurace teď prostě nesmí, ani kdyby se mu chtělo na záchod, jak tvrdí. A taky že si tam nesmí dát pivo, které přiznal, i kdyby podnik vlastnil tucet jeho kamarádů. Prodej alkoholu je zakázaný, tečka. Kalousek přesto v rozhovoru tvrdí, že není.

Důvěryhodnost průzkumů i médií je v troskách. Lekce z prohry Clintonové zjevně nebyla dostatečná

A navíc dodal, že na rozdíl od Prymuly prý „nepařil“. Fakt? Prymulu sice vyfotili bez roušky, právě Kalouska ale chytili s pivem. Byť v jeho případě jedno pivo samozřejmě není žádná pařba, jak víme. Kalousek se rád stylizuje do role politického baviče a sem tam píše i ironické verše. Teď ale na svou obranu zveršoval hodně bídný opus. To nemohl třeba aspoň říct, že to pivo prostě chtěl a potřeboval? Jsme přece Češi, určitě bychom pro něj měli pochopení: Ve tři odpoledne je na první kousek nejvyšší čas! 

Prymula po návštěvě vyšehradské resturace padl, byť se taky zkoušel vymlouvat. U politického matadora Kalouska, co v politice přežívá čtvrt století a šéfoval dvěma partajím, to ale přece jen překvapí. To pořád neví, že jisté věci nejsou v jistý moment v politice nejen omluvitelné, ale ani vysvětlitelné? A co hůř: po Prymulově pádu by člověk čekal, že se politici budou od hospod radši držet dál, protože smrdí průšvihem. Kalousek si ale nemohl pomoct.

Vietnamci považují antirouškaře za „postižené lidi“. Jinak si jejich chování nedokáží vysvětlit, říká Kusý

Možná už sám sebe přesvědčil, že je nesmrtelný. Když Blesk na Vyšehradě chytil Prymulu s předsedou poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem, byla z toho megakauza a opozice křičela, že tím vláda přišla o zbytky důvěry veřejnosti. Ano, Prymula na rozdíl od Kalouska tou dobou šéfoval zdravotnictví a jako epidemiolog byl tváří i architektem vládních restrikcí. Kalousek je nicméně neoficiální tváří opozice, která zoufale zkouší získat zpátky důvěru voličů. Tohle pivo se za ním potáhne stejně jako „slavné“ padáky.

SDÍLET
sinfin.digital