Káže vodu, chlastá pivo. Vycházka „na jedno“ udělala z Kalouska hlupáka

GLOSA PETRA HOLCE | Káže vodu, pije víno, obviňovala opozice a mnohá média exministra zdravotnictví Romana Prymulu, když ho Blesk nedávno načapal bez roušky ve vyšehradské restauraci, co měla být zavřená. Byla to metafora, Prymulu tehdy s vínem nikdo neviděl. Teď ho trumfnul šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, největší lovec hlav ANO. Toho iRozhlas nachytal, jak si dává pivo v zavřené restauraci na pražských Vinohradech.

Káže vodu, pije pivo, platí teď na Kalouska. A už to není metafora, ale prostě pravda. A je to taky hezká ironie. „Byli si dát do nosu a puberťácké výmluvy nedůvěru jenom zvyšují. Papaláši, kteří si myslí, že pro ně pravidla neplatí,“ neudržel se Kalousek v případě Prymuly na twitteru, svém obvyklém útočišti. A vidíte: právě jeho teď chytí, jak si musí dát do nosu už ve tři odpoledne. A pokud jde o puberťácké výmluvy, tak i ty „plukovníkovy“ vypadají vedle Kalouskových najednou celkem dospěle. 

Mimochodem u exministra financí je to trochu zklamání. Kalousek zkoušel z otázek reportérky Českého rozhlasu „vybrušovat“ tak rafinovaně, až do všeho pořádně „zabrousil“, můžu-li si vypůjčit intelektuálské obraty mozků z SPD. V podstatě na sebe sám prásknul, že neví, že do restaurace teď prostě nesmí, ani kdyby se mu chtělo na záchod, jak tvrdí. A taky že si tam nesmí dát pivo, které přiznal, i kdyby podnik vlastnil tucet jeho kamarádů. Prodej alkoholu je zakázaný, tečka. Kalousek přesto v rozhovoru tvrdí, že není.

Důvěryhodnost průzkumů i médií je v troskách. Lekce z prohry Clintonové zjevně nebyla dostatečná

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital