Na někdejší trojku kurzového sázení míří další insolvenční návrh, sázkařům dluží peníze už dva roky. Selhává dohled státu?

Na někdejší trojku tuzemských kurzových sázkových kanceláří Maxi-Tip míří další insolvenční návrh. Podal jej nespokojený sázkař, kterému sázková kancelář už od roku 2020 dluží téměř deset milionů korun. Jak z návrhu vyplývá, není se svými pohledávkami sám – peníze, byť třeba ne v takové výši, má Maxi-Tip dlužit řadě dalších sázkařů a dodavatelů. Až se nabízí otázka, jestli v tomto případě neselhává dohled státu. 

V INFO.CZ příběh někdejší trojky tuzemského kurzového sázení, která na svém vrcholu mívala několikamiliardový obrat, mapujeme dlouhodobě. A pokud tato byznysová story něco ilustruje, pak že z vrcholu na dno vede velmi krátká cesta. Byť se ještě před časem mohlo zdát, že problémy sázkovky jsou přechodné a firma se s po-pandemickým návratem sportovních událostí zvedne, nyní je stále zřetelnější, že šlo jenom o iluzi – a o spoustu výmluv. 

Na Maxi-Tip byl totiž krátce před Vánocemi podán další insolvenční návrh. Opět od jednoho ze sázkařů, kterému firma stále dluží velké peníze: částka nevyplacených výher a vkladů se u něj šplhá k deseti milionům korun, žádosti o výběr přitom vězí ještě hluboko v roce 2020. Pochopitelně, tento sázkař není jediným věřitelem. Na výplatu peněz, rovněž většinou z roku 2020, čeká řada dalších klientů a dodavatelů; někteří z nich se už se svými penězi rozloučili: „Je to pro nás už mrtvá věc,“ uvedl jeden z nich.

Případ upadající společnosti, která si před dvěma insolvenčními návrhy prošla i moratoriem a jež zjevně není schopná dostát svým závazkům, vyvolává mimo jiné otázku, zda neselhal dohled státu – a to hned na několika úrovních. 

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Co říká hlavní akcionář Maxi-Tipu Karel Kabrna?
  • A v čem selhaly státní orgány?
sinfin.digital