Nesnesitelná lehkost terorismu. Proč západní klimatičtí fanatici tolik nenávidí Izrael?

KOMENTÁŘ MARTINA SCHMARCZE | Zelená je vlajka islámu. Zároveň je barvou, k níž se hlásí řada radikálních hnutí hlásajících doktríny o nerůstu, vymírání druhu či skoncování s kapitalismem. Co mají společného teroristé vraždící Židy a aktivisté, kteří se lepí k silnici, ničí umělecká díla, blokují starty letadel? Inu to, že vlastní nenávistnou ideologii nadřazují nad lidské bytosti a jejich svobodu. Popírají tím humanitu.

Jakou logiku má blokovat vlastním tělem provoz osobních aut kvůli emisím a pak třeba odletět na Bali, čímž za sebou necháte stejnou uhlíkovou stopu jako rodina, která jezdí osobním vozem celý rok? Žádnou. Co má zákeřné zabíjení nevinných dětí a žen společného s bojem za svobodu? Nic. Pouze člověk, jehož mysl je pokřivená zlým doktrinářským myšlením, si sám sobě dokáže odůvodnit tak nesmyslné a nelidské konání „vznešenými“ ideály. A ještě mít pocit, že mu ti, proti nimž tímto zvráceným způsobem bojuje, ubližují.

Jedna z nejznámějších „ekoteroristických“ skupin, Extinction Rebellion, před časem zveřejnila video, v němž spolu s hnutím Palestine Action propagovala vandalskou akci proti izraelské zbrojovce Elbit Systems v britském Manchesteru. Na tom by asi nebylo nic až tak zajímavého. Kdyby autoři nepovažovali za potřebné nám sdělit, proč to vlastně dělají a co mají společného s palestinskými radikály: chtějí tím prý říci, že „dost je dost“ a spolu s teroristy usilují o „změnu systému“.

Co tím vlastně chtěli sjednocení bojovníci proti „kapitalismu a sionismu“ říci? Čeho že už mají dost a proč chtějí svrhávat systém? Naše civilizace, která zrodila liberální demokracii, je postavena na individuálních svobodách. Což se promítá do všech oblastí společenského života: od tržní směny, přes svobodné volby až k zárukám lidských práv. Je to společnost, která staví na humanitě, právu a rozumu. Čím ji aktivisté chtějí nahradit? Revolučním násilím? Další kolektivistickou diktaturou? Iracionální nenávistí?

Asi není divu, že si k sobě ekologisté a islamisté našli cestu. Spojuje je nejen zelená barva, ale i tři zlé geny známé už od starých marxistů. Nazvěme je 3D: dehumanizace, demagogie, dogmatismus. Zbavují člověka důstojnosti a jedinečnosti ve prospěch antihumánní kolektivní identity. Individuální svoboda a život už nemají cenu. Vždy lžou, protože když pro ně měřítkem všeho není jedinec, ale kolektivistická ideologie, dostávají se do rozporu s realitou. A nenávidí všechno a všechny, neboť svět je jiný, než jaký ho chtějí mít.

sinfin.digital