Opozice se tetelí blahem – vinou Starostů je Fialova vláda až příliš snadným terčem. Nejen kritiky, ale i posměchu

KOMENTÁŘ VRATISLAVA DOSTÁLA | Rezignace Petra Gazdíka na post ministra školství mimo jiné znamená, že korupční kauzu – jejíž klíčové figury jsou Petr Hlubuček, toho času významný pražský politik hnutí STAN, a mafián Michal Redl – již nelze označovat za komunální nebo pražskou. Pokud byl ale ministr vlády v kontaktu s hlavou organizovaného zločinu, nemohlo to dopadnout jinak.

A opozice si to zcela logicky užívá. Třeba Patrik Nacher včera na svůj twitterový účet napsal: „A co na poslední dění říká milion chvilek? Chystá se nějaká akce?“ Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu. Své si v sobotu poněkud dryáčnicky přisadil taky třeba první místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček: „Energetická chudoba, neřízená inflace, hospodářský sešup, cenzura, obava o průmysl… A nově pražské Palermo v režii STAN a Pirátů. Lidé jsou zděšeni.“ 

Možná nad tím mávnete rukou. Přesto je svým způsobem neuvěřitelné, jak školácky STAN nahrává opozici.

Babiš a spol. se musí tetelit blahem. Vždyť pro politika není nic horšího, než když ho lidé přestanou brát vážně – a stane terčem posměchu. A to přesně se teď děje. Vše, co tento týden vyplulo na povrch, nelze označit jinak než jako zcela zásadní zprávu o charakteru jedné vládní strany. A poškozuje to celou vládu. Zklamán musí být každý, kdo uvěřil předvolebním slibům všech koaličních stran. Jejich vláda měla být bodem obratu – všechny před volbami slibovaly nejen rozumnou a hodnotově ukotvenou politiku, ale také změnu politické kultury.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Jak rozsáhlé jsou nyní problémy STAN?
  • Jak bude mít současná kauza pro druhou nejsilnější vládní stranu důsledky?
sinfin.digital