Prezident okupantů a estébáků. Lítost? Ani omylem. Komentář Zdeňka Šarapatky

HalfPageAd-1

Zdeněk Šarapatka

28. 08. 2017 • 08:00

Jen idiot nemění své názory. Kdo snad zapochyboval, že veskrze odpudivý výrok Miloše Zemana z celé plejády ukázek charakterové invalidity má něco do sebe, dal mu výjimečně za pravdu. Satisfakce se Hrad přesto nedočká, výjimka se totiž týká jen hororových momentek s hlavou státu, kterou teď tamní poradci ukázali lidu.

Mobile-rectangle-3

Že by už zítra mohlo být pozdě, si nad tristním zážitkem spočítá i ten nejzarytější optimista. Na rozdíl od maskotů Velebovy partaje nebo hvězdné pěchoty domobrany a zaláskovaného Ovčáčka, pro které by byl prezident jura snad i na lafetě.

Šokující záběry médií, na nichž je očividně nemocný Zeman i pro otrlé málem k pláči, ale nelze jen tak přelhat. Hrobové ticho nad jeho zdravím, které hradní politbyro okoukalo v kremelském archívu, totiž před časem rozpoutalo drsné spekulace o prezidentské noze, která se prý rovnou z chirurgie vydala vlastní cestou. Naštěstí zůstalo u drbů, všechny hradní údy jsou pohromadě. Pohled na prezidentovu zdevastovanou fyzičku a zjevný úhyn mysli jim ale moc nepřidal.

V kom probouzí Miloš Zeman lítost, ale dostane mokrým hadrem. I idiot tu pak ve shodě s prezidentem rychle změní názor. Na velkorysé odpouštění činů, kterými Zeman prodává svoji vlast a šlape po Ústavě, totiž zdaleka nenadešel čas. Augerechnet v okamžiku, kdy jej leckterá měkkota už už omlouvá pro mizerné zdraví a kardinál Duka nás okřikuje, že máme ctít stůj co stůj prezidentský úřad, si totiž pustí ústa na špacír a pozuráží hned půl země.

Čerstvě na Zemi živitelce a při barrandovské selance u podlézavce Soukupa. A když zrovna nepomlouvá a nebájí o sobě, chce zas letět do Ruska a do Číny. Kam jinam, jen tam je mezi svými, jinde je už dávno pro smích a republice pro ostudu. Za kolaboranty s Putinem jsme tam kvůli němu už dávno všichni a do Moskvy mu teď místo Remka fofrem posílá velvyslance Pivoňku, nad kterým se tetelí – světe div se – Nejedlý i Mynář. Nový ambasador má prý buňky pro byznys. Měl je nejspíš už v Ázerbájdžánu či jako zástupce velvyslance v Kyjevě. Za Janukovyče, samozřejmě.

3630415:article:true:true:true

I doma Zeman škodí, kudy „chodí“. Trestně stíhat Čapí hnízdo má rovnou za politickou účelovku, ne za spravedlnost vůči zjevnému podvodu. Stačilo mu tam pomuchlovat Babišovy surikaty a ohřát párek z Kostelce.

A k tomu se Babišovi podbízet pro prezidentskou volbu. Že se teď šéf ANO naparoval na nahrávce, jak jeho šíbři z finanční správy zakroutili krkem protivníkům Agrofertu, bude mírnit omšelými bonmoty. Podvodníka a fízla by za to bez mrknutí oka jmenoval i příštím premiérem, policisty naopak veřejně koupe. Jsou prý jen (sic!) najatými provokatéry a hajzlíky politických zájmů.

Na výzvu ministra vnitra, ať se na Babiše zeptá tajných služeb a Bezpečnostní rady státu, radši mlčí, pravda se mu nehodí do krámu. Demokratický stát tu chce s oligarchou bořit pilíř po pilíři. Z výšky už přitom kašle i na hlas lidu, z dolních deseti milionů mu tak brzy zbude odmocnina. Pět měsíců před volbami jej tu totiž válcuje konkurence. Ještě mu to ale doma neřekli.

Od reality Zemana izolovali hradní barikádou, tučným servisem a bludy o vděčných masách u volebních uren. Žije ve lži jako Husák. Prezident, který slouží okupantům a estébákům vlastní země. Prolezlý zlobou a nenávistí. A teď už i nemocí. Lítost? Sorry jako, ani omylem…

Autor je komentátorem INFO.CZ.

SDÍLET

Billboard-bottom-1